Szukaj

 Gmina Nowiny będzie dystrybuować węgiel na potrzeby mieszkańców. – Czekamy na ogłoszenie ustawy w Dzienniku Ustaw – mówi wójt Sebastian Nowaczkiewicz.

Zgodnie z treścią projektu ustawy gmina będzie miała możliwość zakupienia węgla od importerów – spółek skarbu państwa: PGE Paliwa oraz Węglokoks, a następnie sprzedania go mieszkańcom. Aby kupić węgiel na preferencyjnych warunkach mieszkańcy będą składali do gminy wniosek o zakup preferencyjny. Będą mogły robić to osoby uprawnione do dodatku węglowego. W naszej gminie, według posiadanych danych, obecnie jest to 416 gospodarstw domowych. – Tak naprawdę wciąż pozostaje wiele niewiadomych, czekamy na informację o limitach dotyczących zakupu węgla oraz ceny zakupu dla mieszkańców. Zostaną one określone w ustawie i w rozporządzeniu do ustawy – wyjaśnia wójt Sebastian Nowaczkiewicz.  – Podjęliśmy rozmowy ze składami węgla na terenie gminy w sprawie dystrybucji węgla, aby jak najszybciej móc zapewnić go naszym mieszkańcom – dodaje.

O terminie, miejscu składania wniosków będziemy informować mieszkańców na bieżąco, po ogłoszenia ustawy w Dzienniku Ustaw.

Już dziś uprawnieni Mieszkańcy Gminy Nowiny mogą zgłaszać zapotrzebowanie na paliwa stałe które planują zakupić na najbliższy sezon grzewczy: ZAPOTRZEBOWANIE NA ZAKUP PALIW STAŁYCH – Gmina Nowiny

Poprzednie Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących