Szukaj

Zapotrzebowanie na zakup paliw stałych

Szanowni Państwo

W związku z rządowym programem o preferencyjnym zakupie paliwa stałego przez gospodarstwa domowe informuje się, że Gmina Nowiny przystąpiła do jego realizacji.

Aby móc oszacować ilość niezbędnego do zamówienia węgla, uprawnieni Mieszkańcy Gminy Nowiny mogą zgłaszać zapotrzebowanie na paliwa stałe które planują zakupić na najbliższy sezon grzewczy. Zgodnie z projektem rozporządzenia Ministra Aktywów Państwowych, możliwe będzie nabycie paliwa stałego w łącznej wysokości 3 tony, w dwóch transzach, maksymalnie 1,5 tony do 31.12.2022 r. oraz 1,5 tony do 30.04.2023 r.

Zapotrzebowanie można zgłaszać poprzez uzupełnienie formularza klikając poniżej w “Formularz” ( Word lub PDF)

drogą elektroniczną na adres: wegiel@nowiny.com.pl – uzupełniając i przesyłając załączony poniżej formularz w wersji edytowalnej lub osobiście w siedzibie Urzędu gminy Nowiny, poprzez podanie danych osoby uprawnionej do zakupu paliwa stałego, adresu gospodarstwa domowego, rodzaju paliwa stałego – groszek/ekogroszek, orzech lub miał oraz podanie jego szacunkowej ilości.

Formularze w wersji papierowej będą dostępne w siedzibie Urzędu Gminy Nowiny, ul. Białe Zagłębie 25, 26-052 Nowiny, a także u Sołtysów poszczególnych miejscowości.

Do zakupu paliwa stałego na warunkach preferencyjnych, uprawnione będą osoby fizyczne w gospodarstwach domowych, które spełniły warunki uprawniające do dodatku węglowego.

Zgłoszenie zapotrzebowania nie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku. Wnioski będą przyjmowane po wejściu w życie ustawy.

Obecnie Gmina nie posiada i nie prowadzi sprzedaży węgla. Termin sprzedaży węgla nie jest jeszcze znany, a proces przygotowania do jego sprzedaży potrwa kilka tygodni od wejścia w życie ustawowych przepisów. O dalszych działaniach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Poprzednie 26 października 2022 r. LIV Sesja Rady Gminy Nowiny

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących