Szukaj

Park wodny Perła

Park Wodny Perła to obiekt, który od ponad 25 lat jest wizytówką gminy Nowiny. Jest to miejsce relaksu, odpoczynku, ale i świetnej zabawy oraz nauki.

Basen główny o głębokości od 1,2 m. do 1,6 m. wyposażony jest w silne podwodne masaże, dzikie źródła, płytki napowietrzne, wodospady.  Drugi z basenów o głębokości od 0,4 m. do 0,8 m. przeznaczony dla dzieci, został wyposażony w małą zjeżdżalnię na kształt słonika oraz efektowną kaskadę, która tworzy ciekawą ścianę wodną. Dzięki temu mały basen zapewnia doskonałe warunki do zapoznawania najmłodszych ze środowiskiem wodnym oraz do zabawy.

Niekwestionowaną atrakcją naszego basenu jest zewnętrzna zjeżdżalnia o długości 94 m, pełna efektów dźwiękowych oraz świetlnych, wewnętrzna półotwarta zjeżdżalnia o długości 35 m oraz grota termalna o charakterze rehabilitacyjnym i relaksacyjnym.

Do dyspozycji naszych klientów są również sauny – sauna Infrared, sauna fińska, łaźnia parowa, jaccuzi z wodą borowinową oraz solankową, a także masaże wodne, z których mogą korzystać wszyscy, także dzieci i starsze osoby. Docenią go zwłaszcza ci, którzy przez wiele godzin dziennie pracują w pozycji stojącej lub siedzącej, co źle wpływa na kręgosłup i krążenie. Cierpiącym na choroby zwyrodnieniowe wodny masaż ukoi bóle stawów. Wspomoże też leczenie rwy kulszowej. U zestresowanych i przemęczonych zmniejszy napięcie mięśni, ból głowy, poprawi nastrój i zapewni dobry sen.

Ponadto prowadzimy Aqua aerobik – jest to forma zajęć fitness w wodzie, skierowanych do osób w każdym wieku, nie wymagających od uczestników umiejętności pływania i dużej sprawności fizycznej. Zajęcia prowadzone są przez instruktora, który w takt muzyki pokazuje ćwiczenia z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu wypornościowego do zwiększania oporu i intensywności ćwiczeń. Istnieje również możliwość zapisania się na indywidualne lekcje pływania do jednego z kilku profesjonalnych instruktorów.

Park Wodny Perła to również Grota Solna, która doskonale relaksuje i wspomaga leczenie oraz ma zbawienny wpływa na nasze zdrowie. 45 minutowy pobyt w grocie solnej znaczy dla naszego zdrowia tyle, co 3 dni pobytu nad morzem, a jest tańszy niż wyjście do kina. Aby kuracja była skuteczna wskazane jest od 7 do 10 zabiegów. Aby terapia w grotach solnych przyniosła pozytywny skutek należy odbyć kilka seansów.

Nie sposób nie wspomnieć o basenach letnich, które działają przy Parku Wodnym Perła w czasie wakacji. W lipcu 2013 r., zostały otwarte dwa baseny na powierzchniowe o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym.

Pierwszy z nich przeznaczony dla najmłodszych cechuje się takimi oto gabarytami: szerokość 7,78 metrów x długość 15,25 metrów, wysokość 60 centymetrów, objętość 60m³, powierzchnia lustra wody 119 m². Basen mając na celu zapewnienie dzieciom jeszcze większej frajdy został dodatkowo wyposażony w zjeżdżalnie mierzącą 150 centymetrów.

Drugi z akwenów asygnowany dla młodzieży i dorosłych swoją wielkością nieco ustępuję dziecięcemu ale jest za to ponad dwukrotnie głębszy. Jego wymiary prezentują się następująco: szerokość 6,60 metrów x długość 12,70 metrów, wysokość 125 centymetrów, objętość 100 m³, powierzchnia lustra wody 84 m². Łączna powierzchnia lustra wody całego kompleksu będzie oscylować w okolicach 203 m².

Obydwa baseny zostały zbudowane w technologii włoskiej firmy „Piscine Laghetto”, która cieszy się na rynku dużym uznaniem i długoletnim doświadczeniem. Dzięki temu mamy pewność, że oferujemy dla naszych klientów maksymalny komfort, a zarazem bezpieczeństwo, które jest najistotniejszą kwestią w tego typu przedsięwzięciach.

 

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących