Szukaj

Charakterystyka społeczno-gospodarcza

Zapraszamy Państwa do gminy Nowiny.
To miejsce niezwykle atrakcyjne nie tylko do życia, ale również do prowadzenia działalności gospodarczej. To również idealne miejsce do spędzania wolnego czasu i uprawiania turystyki: zarówno pieszej, jak i rowerowej, czy też kajakowej.

Gmina Nowiny leży w centralnej części woj. świętokrzyskiego, w powiecie kieleckim w bezpośrednim sąsiedztwie Kielc. Przecina ją droga wojewódzka, zaś w części zachodniej biegnie droga międzynarodowa S7 o charakterze tranzytowym. Nieopodal znajduje się linia kolejowa relacji Warszawa – Kraków. Najbliższe lotnisko międzynarodowe znajduje się w Krakowie (120 km), a dalsze w Katowicach i Warszawie. To właśnie doskonała lokalizacja sprawia, że jest ona niezwykle atrakcyjna dla inwestorów i stanowi jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych w województwie świętokrzyskim.
Dodatkowym atutem gminy Nowiny są liczne bogactwa naturalne. Liczne urokliwe miejsca w gminie Nowiny, będące wynikiem procesów geologicznych trwających setki milionów lat, są nie lada gratką dla amatorów piękna przyrody. Obszar ten jest prawdziwym rajem dla miłośników geologii, studentów i uczniów szkół górniczych, a także kolekcjonerów skamieniałości i minerałów. Bogactwa gminy można oglądać przemierzając liczne szlaki turystyczne oraz ścieżki geologiczne i przyrodnicze.

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących