Szukaj

19 października w Urzędzie Stanu Cywilnego w Nowinach odbyła się uroczystość Złotych Godów. Małżonkowie wysłuchali marszu Mendelsona, który wybrzmiał dokładnie tak samo pół wieku temu i podziękowali sobie za wspólnie spędzony czas, radości i trudy.

– Mamy dziś powód do ogromnej radości. Codziennie każdy z Państwa stawał przed różnorakimi problemami życiowymi oraz różnymi wyborami. 50 lat temu dokonaliście Państwo najważniejszego wyboru, zakładając własne rodziny. Do tego, aby wasz związek przetrwał te kilkadziesiąt lat, potrzeba było wzajemnej miłości, zrozumienia, szacunku, wyrozumiałości, tolerancji i wybaczania popełnianych błędów – mówił wójt Sebastian Nowaczkiewicz. – Zgodność Waszego pożycia małżeńskiego, trud pracy, wyrzeczeń dla dobra założonej przed pięćdziesięcioma laty rodziny doceniony został tez przez nasze władze państwowe. Dowodem tego są przyznane Wam przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej specjalne oznaczenia za długotrwałe pożycie małżeńskie. Niech dzisiejszy akt dekoracji będzie oficjalnym przypieczętowaniem wzoru waszego małżeństwa, równocześnie wyrazem nadziei, że nadal będziecie  służyć swoim przykładem i doświadczeniem dla przyszłych pokoleń. Pozwólcie, że zanim nastąpi akt dekoracji, podziękuję Wam oficjalnie w imieniu Polskiego Państwa za to, czego dokonaliście w życiu: za małżeństwo, za wychowane dzieci, za nieprzespane noce, za przykład waszego pięknego życia. Jesteście Państwo przykładem tego wspaniałego życia przez wiele lat. Tak jak powiedziałem już wcześniej za wzajemne zrozumienie, tolerancje, szacunek i miłość. Za to serdecznie chciałbym Państwo podziękować – wyliczał wójt.

W tym roku Jubileusz 50-Lecia Pożycia Małżeńskiego obchodzili:

Wiesława i Jan Dziopa

Zofia i Stanisław Majewscy

Marianna i Roman Płaczek

Zofia i Stanisław Rabiej

Anna i Zygmunt Wireccy

Weronika i Władysław Zarychta

Stanisława i Jan Zelek

Następnie w imieniu Prezydenta RP wójt Sebastian Nowaczkiewicz wręczył jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie. W uroczystości wziął udział również Pan Stanisław Kania, który wraz ze swoją małżonką Krystyną, nieobecną ze względu na stan zdrowia, przeżył 60 lat. On również przyjął gratulacje z rąk przedstawicieli władzy samorządowej.

Wszystkim Jubilatom składamy gratulacje i życzymy jeszcze wielu wspólnie przeżytych lat.

Poprzednie Dołącz do Zabieganych w Kielcach!

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących