Szukaj

Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma, a ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa… Wszyscy kochamy zwierzęta, a najbardziej kochają je dzieci. Postanowiliśmy zatem, że tegoroczny Dzień Dziecka w gminie Nowiny zadedykujemy zwierzętom.

Wszystkie dzieci zapraszamy już od samego rana, od godziny 10. Rozpoczniemy porankiem bajkowym w Gminnym Ośrodku Kultury Perła w Nowinach. W tym samym czasie, również w GOK rozpoczną się Rodzinne Spotkania Planszówkowe. Do dyspozycji uczestników będzie kilkadziesiąt gier, w które będą mogli zagrać., będzie można wziąć tez udział w  turnieju Carcassone. Prawdziwa feta rozpocznie się o godz. 12.30. Wyruszymy spod przedszkola w Nowinach i barwnym korowodem przemieścimy się na stadion, gdzie czeka nas Bieg dla Europy. To wydarzenie dla wszystkich – nawet tych, którzy na co dzień nie uprawiają sportu. Wystartujemy w czterech kategoriach wiekowych: Bieg Przedszkolaka – dystans ok. 100m, Bieg dla klas 1-3 – dystans ok. 200 m, Bieg dla klas 4-6 i dorośli – dystans ok. 400m, Bieg dla klas 7-8 – dystans ok. 800m. Dla każdego uczestnika mamy medal, a dla zwycięzców – puchary i nagrody.

Od godziny 14 na placu festynowym będzie się dużo działo. Na scenie zaprezentują się młodzi artyści z gminy Nowiny, a także sportowcy z klubu Karate Kyokushin Chikara i szkoły tańca Mimesis.
Magiczne sztuczki zaprezentuje iluzjonista, a ze swoim psem wystąpi znana arealistka Magdalena Czarny. Będzie można również porozmawiać z Marcinem Kozłem, autorem książki „Psyjaciele”.
Niewątpliwie dużą atrakcją będą: flash mob przygotowywany podczas wydarzenia oraz festiwal kolorów. Będą karuzele, trampoliny, tory przeszkód, wodna kula, malowanie twarzy i brokatowe tatuaże.

Podczas dnia dziecka  będzie można kupić książki na kiermaszu książek, z którego dochód zostanie przeznaczony dla bezdomnych zwierząt. Wspólnie zbudujemy budy dla psów, a może nawet spróbujemy stworzyć kartonowe zwierzaki. Spotkamy się też z paniami ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w nowinach, które powiedzą, na czym polega praca wolontariusza i jak adoptować psa czy kota.

Nowińska Akademia Futsalu zaprasza na dzień otwarty, podczas którego przeprowadzone zostaną pokazowe treningi dla poszczególnych grup wiekowych oraz rozegrane zostaną mecze piłkarskie oraz zajęcia sprawnościowe. Wykazać się będą mogli zarówno najmłodsi, jaki i dorośli.

Do zobaczenia!

Poprzednie I Rajd Przyrodniczy Natura Nowiny-Chęciny

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących