Szukaj

Mieszkająca w gminie Nowiny szesnastoletnia Zosia Jastrząb, na co dzień trenująca w Kieleckim Klubie Lekkoatletycznym, zdobyła złoty medal w Rzeszowie podczas mistrzostw Polski juniorek młodszych w skoku o tyczce. Jej starsza koleżanka, Natalia Biskupska, również mieszkanka naszej gminy, została mistrzynią Polski juniorek w skoku o tyczce.

Przeciwniczką Zosi Jastrząb była Laura Tyszko z AZS-AWFiS Gdańsk. Dziewczęta walczyły ze sobą do ostatniego skoku. Na początku na prowadzeniu była młoda gdańszczanka, która 3,80 m pokonała za pierwszym razem. Nie udała jej się jednak próba trzykrotnego pokonania wysokości 3,85 m. Zosi Jastrząb udało się to za trzecim razem. Tym samym poprawiła o 3 cm rekord województwa świętokrzyskiego wśród j juniorek młodszych i juniorek.

Z kolei Natalia Biskupska walczyła o złoty medal z Natalią Lewandowską z SKLA Sopot. Walka została rozegrana na wysokości 3,85 m. Przeciwniczka Natalii Biskupskiej trzykrotnie strąciła poprzeczkę, natomiast Natalia za trzecim razem pokonała wysokość 3,85 m  poprawiając o 3 cm swój rekord życiowy.

Trenerką obu tyczkarek jest Agnieszka Wrona.

Serdecznie gratulujemy!

fot. Fb KKL, Agnieszka Wrona

 

Poprzednie Przebudowa skrzyżowania w Nowinach

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących