Szukaj

W Nowinach będzie bezpieczniej. Powiat kielecki otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na rozbudowę skrzyżowania drogi powiatowej nr 1366T ul. Przemysłowa z drogą gminną ul. Białe Zagłębie w Nowinach.

Wniosek został złożony w oparciu o opracowaną przez gminę Nowiny dokumentację projektową. Przewiduje ona budowę małego ronda o średnicy wewnętrznej wyspy 10 m oraz zewnętrznej 30 m, szerokość jezdni 8 m. W ramach budowy ronda zostanie przebudowane istniejące oświetlenie i kanalizacja deszczowa, a także wykonany kanał technologiczny.

Wartość inwestycji szacowana jest na 2.236.220 zł, z czego uzyskane dofinansowanie wyniesie 1.341.732 zł, a wkład własny powiatu kieleckiego i gminy Nowiny – 894.488 zł.

 – To jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w naszej gminie i najbardziej niebezpiecznych. Dużym utrudnieniem są samochody ciężarowe, których ruch jest tu znaczny. Zatrzymują się też w pobliskiej zatoczce, utrudniając widoczność – wyjaśnia wójt Sebastian Nowaczkiewicz. – Ta inwestycja ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Serdecznie dziękuję władzom powiatu kieleckiego za przychylność dla tej inwestycji – dodaje wójt.

Realizacja zadania przewidziana jest na okres od września 2023 r. do sierpnia 2024 r.

Poprzednie Kondolencje

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących