Szukaj

Trzuskawica Cup – turniej piłki nożnej chłopców w kategorii wiekowej U-11 odbędzie się 25-26 września w Nowinach. Właśnie poznaliśmy drużyny, które zmierzą się ze sobą w fazie grupowej.

W 2020 roku z inicjatywy Tomasza Wilmana oraz Tomasza Popieli powstała idea zorganizowania turniejów piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców. Na miejsce rozgrywek wybrano funkcjonalne i nowoczesne obiekty sportowe w Nowinach. Pomysł organizacji zawodów o randze międzynarodowej przedstawiono władzom gminy. Pomysł poparł wójt Gminy Sebastian Nowaczkiewicz. Jednocześnie ofertę Sponsora Tytularnego turniejów przyjęły miejscowe zakłady Trzuskawica, co daje gwarancję przygotowania turniejów na najwyższym poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Na czas trwania zawodów jego uczestnicy zakwaterowani zostaną w ekskluzywnym Hotelu Binkowski, który zapewni każdemu z uczestników dodatkową atrakcję w swoich Basenach Tropikalnych.

W czerwcu rozegraliśmy turniej dziewcząt, a 15 września odbyło się losowanie grup chłopców. – Turniej Trzuskawica Cup wśród dziewczynek okazał się ogromnym sukcesem, mogliśmy podziwiać ogromną determinację i wolę walki zawodniczek. Mam nadzieję, że także wśród chłopców panować będę prawdziwe, sportowe emocje – mówi wójt Sebastian Nowaczkiewicz – Zachęcam wszystkich do kibicowania – dodaje.

Miejsce losowania było dość nietypowe, bo zorganizowano je na terenach zielonych kopalni Trzuskawica. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych oraz znani sportowcy, będący ambasadorami turnieju.

W rozgrywkach chłopców wezmą udział 32. drużyny czyli ponad 400 uczestników. Trzymamy kciuki za wyniki i rywalizację fair play. Znów na nowińskie boiska wrócą sportowe emocje.

Poprzednie Lepsza komunikacja w kierunku Chęcin

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących