Szukaj

Dokonano odbioru zadania pn. „Rozbudowa drogi gminnej – przedłużenie ul. Marmurowej w Szewcach”. Na inwestycję wartą niemal 2,5 mln zł gmina Nowiny pozyskała ponad 2 mln zł dofinansowania.

Zadanie obejmowało wykonanie ok. 770 m jezdni o szerokości min. 5,0 m wraz z chodnikiem o szerokości 2,5 m. Ponadto w ramach inwestycji wykonano przebudowę przepustu pod drogą na cieku wodnym Bobrzyczki, pobocze, oznakowanie poziome i pionowe na przejściu dla pieszych, odwodnienie terenu, zjazdy na posesje, bariery sprężyste oraz zabezpieczające. 

Zadanie realizowane było przez firmę TRASBUD Budownictwo ze Strawczyna w systemie „zaprojektuj i wybuduj” za kwotę 2.479.179,36 zł. z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1.075.000,00 zł. oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 942.877,00 zł.

Wykonanie tej inwestycji przyczyniło się do polepszenia komunikacji pomiędzy miejscowością Szewce a Gminą Chęciny a w szczególności skróciło czas dojazdu do szpitala Wojewódzkiego w Chęcinach przy ulicy Czerwona Góra, w którym pracuje wielu mieszkańców naszej Gminy. Widać również duże zainteresowanie rowerzystów oraz pieszych mogących w sposób bezpieczny skorzystać z uroków przyrody wokół góry Miejskiej oraz kamieniołomu Szewce.

Symbolicznego otwarcia drogi w dniu 13 września 2021 r. dokonali wraz wójtem gminy Sebastianem Nowaczkiewiczem dokonali Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, poseł RP Krzysztof Lipiec, radna Rady Gminy Renata Krzysiek-Nowakowska i sołtys Szewc i Zawady Ewa Fudali.

Tomasz Bucki

Poprzednie Wrzuć puszkę do puszkomatu

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących