Szukaj

88 wolontariuszy włączyło się w dwie akcje ogólnopolskich zbiórek żywności organizowanych przez Kielecki Bank Żywności i Caritas Diecezji Kieleckiej. 

W dniach 25-26 listopada i 2-3 grudnia w sklepach na terenie całej Polski trwały ogólnopolskie akcje. Żywność zbierana była w sklepach sieci Biedronka, PSS Społem, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Paleo, Euro Market, Sklepy Euro, Netto, Lidl, na terenie naszj gminy w Biedronce Nowiny. Do oznakowanych koszy sklepowych trafiały takie produkty jak mąka, makarony, kasze, ryż, konserwy, dżemy, słodycze. 

W zbiórkę zaangażowali się uczniowie, nauczyciele i rodzice ze szkół na terenie gminy Nowiny: Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach, Zespołu Placówek Oświatowych w Bolechowicach, Zespołu Placówek Integracyjnych w Kowali oraz Liceum Sportowego z klasami mistrzostwa sportowego. 

Na terenie całej diecezji zebrano ponad 15 ton żywności, z których zostanie przygotowane ok. 2 tys. paczek. Wsparcie zostanie przekazane dla osób potrzebujących, bezdomnych, chorych, rodzin wielodzietnych.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, Wolontariuszom i Pracownikom sklepów za zaangażowanie i włączenie się w tę przedświąteczną akcję pomocy potrzebującym.

Kamila Piotrowicz

Poprzednie Spotkanie Wigilijne

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących