Szukaj

Szanowni Państwo,

Gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców Gminy Nowiny do skorzystania z bezpłatnych szczepień w ramach Programu Polityki Zdrowotnej na lata 2021 – 2025 finansowanego ze środków Gminy Nowiny.

Program obejmuje trzy rodzaje szczepień:
1. Szczepienia przeciw grypie – skierowane do mieszkańców powyżej 65 roku życia. Dzięki szczepieniu znacząco wzrasta ryzyko zachorowania na grypę i maleje ryzyko ciężkiego przebiegu choroby i ewentualnych powikłań pogrypowych. To szczególnie ważne w okresie jesienno – zimowym, kiedy niesprzyjające warunki pogodowe przyczyniają się do zwiększonej ilości zachorowań na tę chorobę.
2. Szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym dzieci – meningokokom i ospie. Skierowane do dzieci w wieku od 2 do 11 miesiąca życia, od 12 do 23 miesiąca życia i dla młodzieży w wieku 13-14 lat (szczepionki przeciw meningokokom) oraz dla dzieci w wieku od 12 miesiąca życia do 3 roku życia (szczepionka przeciw ospie). Rodzicie – pamiętajcie, że choroba meningokokowa i ospa, to poważne i ciężkie choroby, Szczepienia przeciwko nim są najskuteczniejszym sposobem na nabycie odporności i zmniejszenie ryzyka ciężkiego przebiegu choroby.
3. Szczepienia przeciw HPV – dla dziewczynek w wieku 13 lat. Szczepionka jest najlepszą metodą profilaktyki przeciw zakażeniu wirusem. Zmniejsza liczbę zachorowań i śmiertelność na nowotwór szyjki macicy.

Wszystkie powyższe szczepienia są dostępne dla osób zamieszkałych na terenie Gminy Nowiny. Proszę Państwa by zechcieli zadbać o swoje zdrowie i skorzystali z oferty bezpłatnych szczepień. Rejestracja na szczepienia odbywa się w Przychodni Nowiny, osobiście lub telefonicznie. Programy trwają do 15 grudnia 2021 roku.

Michał Piast

Poprzednie Zdrowa Klasa

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących