Szukaj

Ile razem kilometrów wykręcili uczestnicy Zakręconych! Rodzinnych Rajdów Rowerowych? Tego dowiemy się w najbliższą niedzielę, kiedy odbędzie się wielki finał tegorocznych rajdów.

Wzorem roku ubiegłego mieszkańcy i sympatycy gminy Nowiny pokonywali kilometry – na rowerze, biegając, z kijami nordic walking, a nawet na hulajnodze czy rolkach. Przez pół roku – od 21 marca do 21 września każdy z nich musiał przemierzyć minimum 400 km.

Wielki finał odbędzie się już 26 września – na ostatnim, wspólnym rajdzie organizatorzy podsumują wyniki i nagrodzą najlepszych, a nowicjuszy będą starać się pozytywnie zarażać dobrym sportem i aktywnym stylem życia.

Tym razem jednak finał rajdów będzie nietypowy. Do jego organizacji włączyła się Lokalna Grupa Działania Perły Czarnej Nidy skupiająca gminy Morawica, Nowiny i Chęciny. – Postanowiliśmy zrobić coś wspólnie, by zintegrować mieszkańców naszych gminy. Wspólna przejażdżka na rowerach zakończona ogniskiem wydaje się być świetnym pomysłem – mówi Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Nowiny.

Rajd rozpocznie się o godz. 13.45 pod Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy. Stamtąd rowerzyści wyruszą w kierunku Woli Murowanej, a następnie Nowin, gdzie dołączą do nich kolejni uczestnicy rajdu.  Następnie wszyscy udadzą się przez Zgórsko i Zelejową na rynek w Chęcinach. Po krótkiej przerwie przejadą do świetlicy w Szewcach, gdzie tradycyjnie czekać na nich będą pieczone kiełbaski i ziemniaki, a  dla najwytrwalszych – nagrody.

Regulamin ZAKRĘCONYCH! Rodzinnych Rajdów Rowerowych 26.09.2021

Poprzednie Trzuskawica CUP powraca na nowiński stadion

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących