Szukaj

Już w najbliższy weekend na nowińskim stadionie znów będziemy przeżywać prawdziwe piłkarskie emocje. W dniach 25-26 września odbędzie się międzynarodowy turniej Trzuskawica Cup w kategorii U-11 chłopców. Do Nowin przyjadą 32 drużyny z Ukrainy, Litwy, Słowacji i Polski – łącznie ponad 400 piłkarzy.

– Po roku od zawiązania porozumienia o współpracy w zakresie zorganizowania turniejów piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców wiemy już, że był to strzał w dziesiątkę. Wiosenny turniej dla dziewczynek cieszył się dużym zainteresowaniem, mogliśmy podziwiać ogromną determinację i wolę walki zawodniczek. Mam nadzieję, że także wśród chłopców panować będę prawdziwe, sportowe emocje – mówi wójt Sebastian Nowaczkiewicz.

15 września na terenie zakładu sponsora tutularnego Trzuskawicy SA odbyło się losowanie grup chłopców. Losowania dokonali zaproszeni goście, m.in przedstawiciele gminy Nowiny, sponsora tytularnego – Trzuskawicy SA czy  sponsorów Binkowski Resort, RS ACTIVE na czele z ambasadorami turnieju Sławomirem Szmalem i Pawłem Golańskim. Nad prawidłowym przebiegiem losowania czuwali organizatorzy przedsięwzięcia: Tomasz Popiela oraz Tomasz Wilman.

Wśród 32 zespołów znalazł się m.in. Lokomotiv Kijów, jeden z najmocniejszych zespołów w Europie, a także Lech Poznań, który na pewno podejmie rękawicę. Lokalną piłkę nożną będą reprezentować zespoły Korony i Futsalu Nowiny. – Cieszę się, że wójt gminy Nowiny okazał nam zaufanie i podjął się współorganizacji turnieju w Nowinach. Jestem przekonany, ze przyniesie to ogromną korzyść nie tylko gminie, ale i całemu regionowi, taki turniej nie był tu nigdy rozgrywany – podkreśla organizator Tomasz Popiela z fundacji „Ja Też Mam Marzenia”.

Mecze zostaną rozegrane na nowoczesnym stadionie w Nowinach, gdzie na murawie głównej jednocześnie będą rozgrywane trzy mecze trwające po piętnaście minut. Eliminację potrwają od godziny ósmej w sobotę do późnych godzin wieczornych, zaś w  niedzielę przez cały dzień rozgrywane będą finały.

Marta Sowińska

Poprzednie Zapraszamy na konferencję historyczną

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących