Szukaj

Stoiska pełne świątecznych przysmaków, świąteczne ozdoby, spotkania ze Świętym Mikołajem, a ponadto karuzela, świąteczne balonowe show i wspólne kolędowanie – to zaledwie część atrakcji tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Nowinach.

– Udział w  tegorocznym jarmarku potwierdziło już ponad 50 wystawców, a  na scenie zaprezentuje się kilkudziesięciu artystów z terenu gminy Nowiny i gmin partnerskich. Plac festynowy wypełnią choinki udekorowane ozdobami świątecznymi i światełkami. Atrakcją jarmarku będzie niewątpliwie karuzela. Na wystawowych stoiskach będzie można kupić rękodzieło, regionalne produkty, upominki dla najbliższych i ozdoby świąteczne – wylicza wójt Sebastian Nowaczkiewicz. – Ubiegłoroczna formuła jarmarku sprawdziła się, dlatego w tym roku ponownie zapraszamy na popołudniowe spotkanie. Chcemy, by nasi mieszkańcy spędzili na jarmarku więcej czasu, dlatego przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji – dodaje wójt.

Przez cały czas trwania jarmarku na scenie i stoiskach artyści śpiewać będą znane i mniej znane kolędy i pastorałki. Wśród kolędników zobaczymy animatorów w świątecznych strojach, a  wśród nich – Świętego Mikołaja z pomocnikami. Najmłodszych widzów z pewnością uraduje Muzyczno – Balonowe show w wersji świątecznej przygotowane przez znaną i lubianą „baloniarę” Patrycję Lipińską.

Jarmark Bożonarodzeniowy „Wesoła Nowina” rozpocznie się 10 grudnia o godz. 14.00. na placu festynowym w Nowinach. Wstęp jest bezpłatny.

Poprzednie Gminny Portal Mapowy do dyspozycji mieszkańców

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących