Szukaj

XXI Gminny Konkurs Matematyczny szkół podstawowych odbył się 17 kwietnia. Do Konkursu przystąpiły po dwie osoby z każdej klasy, które rozwiązywały przygotowany test. Następnie wyniki były sumowane i łączny wynik decydował o uzyskanym miejscu przez reprezentantów danych klas.

Wyniki:

Klasy czwarte:

I Bolechowice

II-IVc z Nowin

III Kowala

Klasy piąte:

I-Va i Vc z Nowin

II-Bolechowice

Klasy szóste:

I-Kowala

II-VIa z Nowin

III-VIc z Nowin

Klasy siódme:

I-Bolechowice

II-VIa i VIb z Nowin

Klasy ósme:

I-VIII d z Nowin i Bolechowice

II-VIII e z Nowin

W dniu 15 maja uczniowie z klas IV-VIII ze szkół podstawowych w Bolechowicach, Kowali oraz Nowinach wzięli udział w wycieczce do Chorzowa. Wyjazd był nagrodą dla uczestników XXI Gminnego Konkursu Matematycznego. Pierwszym punktem wyprawy był Śląski Ogród Zoologiczny, w którym dzieci podziwiały rozmaite gatunki zwierząt. Następnie uczniowie wraz z opiekunami przeszli alejkami Parku Śląskiego do Planetarium, gdzie obejrzeli seans „Explore”. Pierwsza część była opowieścią lektora na temat aktualnego nieba, a w drugiej uczestnicy obejrzeli pokaz prezentujący działanie praw Keplera oraz ich wpływ na eksplorację kosmosu i lądowanie człowieka na Księżycu. Wieczorem uczniowie zadowoleni i wzbogaceni o wiedzę z różnych dziedzin matematyczno-przyrodniczych powrócili do swoich domów.

W imieniu uczniów i nauczycieli dziękujemy Panu Wójtowi Sebastianowi Nowaczkiewiczowi i Pani Justynie Skrzypczyk za zorganizowanie transportu na wycieczkę.

Ewa Frączek-Osuch i nauczyciele matematyki

Poprzednie Wizyta studyjna z Uniwersytetu Śląskiego w naszej gminie

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących