Szukaj
Zdecydowaną większością głosów społeczność szkolna wybrała na patrona Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Liceum z Klasami Mistrzostwa Sportowego w Nowinach Włodzimierza Leonarda Lubańskiego. Nasz patron uzyskał prawie 42% głosów.
 
Głosowanie odbywało się w dniach 19 – 25 kwietnia w czterech grupach. Wybierający mogli oddać głosy na następujące osobistości ze świata sportu: Kazimierza Górskiego, Wacława Kuchara, Irenę Półtorak i Włodzimierza Lubańskiego. Głosowanie zostało poprzedzone akcją informacyjną na temat poszczególnych postaci (przeprowadzono lekcje wychowawcze a na stronie internetowej szkoły i w mediach społecznościowych umieszczono teksty przybliżające sylwetki kandydatów).
Głosowali: uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz społeczność gminy Nowiny.
Zgodnie z zapisami Regulaminu Wyboru Patrona Szkoły każdy z głosujących mógł oddać jeden głos na jednego z czterech kandydatów zaproponowanych przez społeczność szkolną. Kandydatura Pana Włodzimierza Lubańskiego zyskała najwięcej głosów aż w trzech spośród czterech grup. Jedynie mieszkańcom gminy bliższa była postać Kazimierza Górskiego i mniej znanego Wacława Michała Kuchara. Po zsumowaniu głosów uwzględniając, że głosy oddane w każdej grupie mają taką samą wagę, komisja wyłoniła ostatecznego patrona szkoły, którym został pan Włodzimierz Lubański.
Nasz patron, to najmłodszy w historii polskiego futbolu zawodnik powołany do kadry narodowej. Już jako szesnastolatek zagrał w biało-czerwonych barwach i w debiutanckim meczu zdobył bramkę. W 1972 roku W. Lubański został wybrany na kapitana olimpijskiej reprezentacji Polski w piłce nożnej, a drużyna, której trenerem był Kazimierz Górski, zdobyła złoty medal. W 1978 roku 31-letni wówczas piłkarz otrzymał nagrodę Fair Play UNESCO. W 2003 roku został uznany za najlepszego polskiego piłkarza 50-lecia UEFA, a w 2019 roku głosami kibiców Włodzimierz Lubański został wybrany do „Jedenastki 100-lecia PZPN”. Obecnie pan Lubański mieszka w Belgii.
 
 
Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Liceum z Klasami Mistrzostwa Sportowego w Nowinach
Poprzednie Trenuj z nami – sekcja lekkiej atletyki

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących