Szukaj

Masz 11-15 lat? Chcesz być aktywny uprawiając sport? Dołącz do sekcji lekkiej atletyki w Nowinach!

Dlaczego warto?

biegi, skoki, rzuty, pchnięcia i chód… lekkoatletyka składa się z kilku zróżnicowanych dyscyplin, dlatego każdy ma szansę znaleźć w niej coś, co szczególnie przypadnie mu do gustu i spełni jego oczekiwania. Podczas treningu wykorzystywane są elementy codziennych podwórkowych zabaw – bieganie, skakanie i rzucanie piłką. Trening lekkoatletyczny bazuje na dotychczasowych zdolnościach motorycznych i pozwala precyzyjnie doskonalić konkretne schematy ruchowe. Głównym celem zajęć jest poprawa siły i wytrzymałości, a w efekcie zwiększa się też szybkość i koordynacja ruchowa. Regularne treningi zapewniają coraz lepszą kondycję fizyczną, potrzebną do współzawodnictwa w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych.

W cieplejszych miesiącach treningi lekkoatletyczne odbywają się na świeżym powietrzu. Dzięki temu, dziecko regularnie przebywa na słońcu, a zarazem dotlenia się i wzmacnia swój system odpornościowy.

Dołącz do sekcji lekkiej atletyki w Nowinach

Treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. W maju odbędzie się spotkanie organizacyjne, podczas którego omówione zostaną zasady trenowania.

ZAPISY:

e-mail: redakcja@nowiny.com.pl

tel.: 41 347 50 60, 505 012 28

Poprzednie Ruszył punkt szczepień populacyjnych w Nowinach

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących