Szukaj
Pięknie udekorowana sala gimnastyczna, wyjątkowi Goście, nauczyciele i młodzież odświętnie ubrani, śnieg za oknem – to znak, że w Zespole Placówek Integracyjnych w Kowali odbywa się Wieczornica Bożonarodzeniowa. Tak było i dziś.
Aktorzy Szkolnego Koła Teatralnego pod kierownictwem Pań Marzanny Krajewskiej i Magdaleny Stańczyk przedstawili pełną ciepła i nadziei historię narodzenia Pańskiego, w której nad Dzieciątkiem Jezus czuwali Józef z Maryją, aniołowie i pasterze oraz Trzej Królowie.
Wyjątkową atmosferę podkreślały kolędy i pastorałki w niezwykłym wykonaniu naszych przedszkolaków oraz uczniów klas I-III.
Usłyszeliśmy też słowa Ewangelii odczytane przez księdza Mariusz Kałkę.
Uroczystości zaszczycili swoją obecnością Pan Wójt Sebastian Nowaczkiewicz wraz zastępcą Panem Łukaszem Barwinkiem, Sekretarz Gminy Nowiny Pan Ryszard Kusak, Pani Justyna Skrzypczyk – Kierownik CUW w Nowinach, Pani Renata Posłowska – Sołtys Kowali, Pan Sylwester Bentkowski -Radny Gminy Nowiny, Ksiądz Józef Knap – Proboszcz Parafii w Brzezinach, strażacy z OSP Kowala, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Kowalanki”, a także Rodzice, Dziadkowie i Opiekunowie naszych uczniów.
Wszystkim dziękujemy za przybycie i składamy najlepsze życzenia Wesołych Świąt i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
Poprzednie Misterium Bożonarodzeniowe w Liceum Sportowym

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących