Szukaj

Geopark Świętokrzyski przygotował grę terenową ,,GEO-EKO-QUEST’’ po wybranych obiektach geologicznych/kulturowych zlokalizowanych na terenie Geoparku Świętokrzyskiego. Dla każdej z gmin wchodzących w skład Geoparku Świętokrzyskiego stworzono odrębną trasę, którą można pokonać kierując się mapą. Podczas wyprawy odgadujemy zagadki dotyczące geologii. Konieczne jest posiadanie telefonu z zainstalowaną aplikacją do skanowania kodów QR i dostępem do Internetu. Zadaniem użytkowników gry jest dotarcie do punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie i rozwiązanie pytań i zadań w formularzu online.

Długość trasy w gminie wynosi ok 3,9 km. Jej przejście powinno zająć 2-3 godziny. To idealna propozycja na weekendowy, rodzinny spacer nieopodal miejsca zamieszkania. Rozpoczynamy tuż przy leśniczówce w Szewcach, stamtąd udajemy się w kierunku rzeki Dobrzączki, osiedla Pod Lasem, by wrócić ulicą Antoniego Hedy w miejsce startu. Po drodze mamy do odgadnięcia 10 zagadek.

Questy można odebrać w gminie Nowiny, pobrać ze strony internetowej https://geopark.pl/geo-eko-quest/ lub wyciąć z listopadowego Głosu Nowin.

Udanej zabawy!

Poprzednie Ciepło z rekompensatą

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących