Szukaj

W dniach 27 czerwca – 26 sierpnia 2022 r., GOK Perła w Nowinach, realizował projekt zajęć wakacyjnych dla dzieci z terenu gminy Nowiny. 9 – tygodniowy program zajęć obfitował w ogrom przeróżnych atrakcji, wycieczek, warsztatów, ciekawych spotkań, rajdów, spektakli i konkursów. Został zaplanowany, urozmaicony i zrealizowany w taki sposób, aby każde dziecko mogło znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Poza mnóstwem codziennych – twórczych, kreatywnych, ciekawych i różnorodnych zajęć, były to również m.in..: rajd pieszy z przewodnikiem Michałem Porosem, wycieczka do Zamku Królewskiego w Chęcinach oraz zabytkowej kamienicy Niemczówki, wyjazd do Kompleksu Świętokrzyska Polana – Park Miniatur, Oceanika oraz pakiet tematyczny Ento, kino 5D oraz zwiedzanie w formie gry Centrum Geoedukacji w Kielcach, wyjazd do Kina Moskwa, warsztaty ceramiczne oraz jazda konna w Oblęgorku, zwiedzanie Ogrodu Botanicznego oraz klasztoru Pallotynów w Kielcach, rajd pieszy po mieście z przednikiem Jakubem Juszyńskim – spacer po Kielcach, magiczne zakończenie wakacji z pakietem animacji, strefą zabaw, występami artystycznymi oraz ogniskiem w Szewcach.

Ponadto cyklicznie prowadzono warsztaty z instruktorami – warsztaty bębniarskie, warsztaty taneczne, artystyczno – plastyczne, Zumba Kids, Wakacyjne Spotkania z Biblioteką, zajęcia w Parku Wodnym Perła, spektakl teatralny pt.; „Szkoła pana Kleksa”, w wykonaniu aktorów Teatru Blaszany Bębęnek, warsztaty sensoryki i sensoplastyki  we współpracy z Krajowym Towarzystwem Autyzmu – oddział Kielce, Wakacyjne Konkursy Talentów, Letnia Amatorska Scena Teatralna, Wakacyjne Kino Smyka, spotkania i warsztaty – szycie i krawiectwo z panią Ewą i panią Moniką, spotkanie z przedstawicielem Policji, spotkanie oraz praktyczny pokaz pierwszej pomocy we współpracy z OSP Szewce, warsztaty dot. pieniądza, pierwszych płatności, itp., z przedstawicielami NBP – oddział okręgowy Kielce.

Wszystkie zajęcia wchodzące w skład projektu prowadzone były nieodpłatnie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.00 – 16.00 (Miniaturka oraz pomieszczenia GOK Perła w Nowinach). Organizator zapewnił odpłatne posiłki, z których każdego dnia korzystała ponad połowa zapisanych dzieci.

Opiekunowie i instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Nowinach, podczas trwania zajęć wakacyjnych dołożyli wszelkich starań, by stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki do wypoczynku, umożliwić im aktywne uczestnictwo w zaplanowanych zajęciach i życiu grupy oraz zorganizować czas wolny w sposób przyjemny i pożyteczny. Jesteśmy przekonani, że udało nam się wspólnie stworzyć piękne, wyjątkowe i niepowtarzalne, wakacyjne wspomnienia.

Z oferty wakacyjnej GOK Perła w Nowinach skorzystało ponad 120 dzieci w wieku 7 – 13 lat.

Poprzednie Stawki za energię cieplną dostarczaną z Kotłowni Osiedlowej w Nowinach

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących