Szukaj

W dniu 17 marca 2023 roku o godz. 9.00 odbyły się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Nowiny eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” pod nadzorem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Konkursy pożarnicze co roku cieszą się coraz większa popularnością wśród uczniów. Przyświeca im ważny cel – pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń powodowanych przez pożary i propagowanie bezpiecznych zachowań. Do konkursu przystąpiło 19 dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych w Bolechowicach, Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali oraz ze Szkoły Podstawowej w Nowinach.

Uczniowie pod nadzorem Komisji pisali test pisemny w  dwóch kategoriach wiekowych. Po zaciętej walce i dwóch dogrywkach wyłoniono zwycięzców:

w I kategorii wiekowej klas I-IV zajęli:

I miejsce  – ERYK JANUSZEK z SP Nowiny

II miejsce – FRANCISZEK WOLAŃSKI z ZPI Kowala

III miejsce – FILIP KURTEK z ZPO Bolechowice

w II kategorii wiekowej V-VIII zajęli:

I miejsce – ALEKSANDRA TOMASZEWSKA z ZPO Bolechowice

II miejsce – KORNEL WOŹNIAK z ZPI Kowala

III miejsce – JAN SOBCZYK z ZPO Bolechowice

Nagrody i dyplomy dla uczestników ufundował Wójt Gminy Nowiny Pan Sebastian Nowaczkiewicz. Gratulujemy wszystkim uczniom.

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się:

  1. ERYK JANUSZEK – I grupa wiekowa
  2. ALEKSANDRA TOMASZEWSKA – II grupa wiekowa

Dziękujemy pracownikom Urzędu Gminy Nowiny za zorganizowanie turnieju oraz Komendantowi Gminnemu OSP Panu Januszowi Szymkiewicz za zaangażowanie.

Agnieszka Żurawek

Poprzednie Noc Sów w Szewcach

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących