Szukaj

Trwa rekrutacja do szkół podstawowych.

– Rekrutacja rozpoczęła się 1 marca i będzie trwać do 8 kwietnia, druki wniosków i zgłoszeń są dostępne na stronie internetowej szkoły, w sekretariacie szkoły oraz zostaną przekazane wychowawczyniom grup 6-latków naszego przedszkola – mówi Joanna Wojcieszyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach. – Wypełnione druki należy składać w sekretariacie szkoły (od 1 marca 2022) od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 15:00 – dodaje.

Od 1 września 2022 r. obowiązek szkolny dotyczy dzieci 7 letnich, po odbyciu wcześniej obowiązku przedszkolnego w wieku 6 lat. Rodzice jednak mają prawo zapisać do pierwszej klasy szkoły podstawowej dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej albo posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można znaleźć na stronach internetowych szkół:

Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach: www.spnowiny.nazwa.pl

Zespół Placówek Oświatowych w Bolechowicach: Rekrutacja ZPO Bolechowice | Zespół Placówek Oświatowych im.Pierwszej Kompanii Kadrowej w Bolechowicach (spbolechowice.pl)

Zespół Placówek Integracyjnych w Kowali: REKRUTACJA 2022/2023 – Szkoła Podstawowa w Kowali (szkolna.net)

Poprzednie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących