Szukaj

Trwają prace budowlane związane z realizacją zadania inwestycyjnego polegającego na rozbudowie układu  komunikacyjnego w miejscowości Kowala w gminie Nowiny. Nowe drogi wraz z oświetleniem ulicznym powstaną na ulicach Kryształowej, Szafirowej i Diamentowej.

– To bardzo ważna dla nas inwestycja. Ta część gminy rozwija się bardzo dynamicznie, mamy tu dużo nowych gospodarstw domowych, dlatego szczególnie zależy nam, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczny i komfortowy dojazd do domów – mówi wójt Sebastian Nowaczkiewicz. – Potrzeby realizacji inwestycji drogowych są ogromne, dlatego cieszę się, że udało nam się pozyskać dofinansowanie na ten cel – dodaje wójt.

Inwestycja obejmuje budowę dróg gminnych wraz z budową oświetlenia ulicznego (ul. Diamentowa, Szafirowa, Kryształowa) w miejscowości Kowala. W I etapie przewidziano budowę ul. Kryształowej w miejscowości Kowala. W ramach realizacji ul. Kryształowej zostanie wykonany odcinek o długości ok. 572 mb. W II etapie wykonane będą ulice Diamentowa i Szafirowa w miejscowości Kowala. Wybudowane zostaną odcinki ul. Diamentowej o długości ok. 309 mb oraz ul. Szafirowej o długości ok. 151 mb.

Na ulicach Kryształowej, Szafirowej oraz Diamentowej obecnie wykonane zostały prace przygotowawcze: trasowanie oraz odhumusowanie. Aktualnie trwa budowa kanalizacji deszczowej oraz przebudowa kolizji elektroenergetycznych. W zakresie przebudowy ul. Turkusowej trwają prace brukarskie związane z wykonaniem nawierzchni jezdni, budową chodnika oraz zjazdów na posesje. W trakcie realizacji jest także budowa oświetlenia ulicznego. Ukończono już zakres dotyczący robót ziemnych, odwodnienia oraz podbudów jezdni i chodnika.

Realizacja wszystkich etapów inwestycji będzie kosztować gminę ponad 12 mln. Na jej część uzyskała dofinansowanie z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład – dofinansowanie wyniesie 4,7 mln zł.

Poprzednie Dystrybucja węgla w gminie Nowiny

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących