Szukaj

W niedzielę po południu w świetlicy w Szewcach mieszkańcy i sympatycy gminy Nowiny zgromadzili się tłumnie, by wesprzeć Jadwigę Barańczak, która zachorowała na COVID-19 kilkanaście dni przed porodem.

– Mam nadzieję, że przede wszystkim będziecie się dobrze bawić, a przy okazji pomożecie mojej żonie w powrocie do zdrowia – mówił mąż Pani Jadwigi, Paweł. Tak też się stało – do puszek wolontariuszy z Lokalnego Centrum Wolontariatu w Nowinach chętnie wrzucano pieniądze, a licytacje fantów osiągały zawrotne sumy. Ogromnym powodzeniem cieszyło się stoisko z domowymi potrawami. – Mamy gołąbki, paszteciki, pierogi, mnóstwo ciast i pyszna lemoniadę – Justyna Kuchta zachwalała dania przygotowane przez współpracowników Pana Pawła z firm Wektor i Konekt, zespoły ludowe Szewczanki i Bolechowiczanie oraz mieszkańców.

Na scenie zaprezentowali się judocy z klubu uczniowskiego Fukutenjin i piosenkarka Sylwia Bartkiewicz. Po ich występach przez 1,5 godziny królowała zumba – w rytm skocznej muzyki instruktorki zumba fitness zagrzewały publiczność do tańca. Później nadszedł czas na recital barda Marka Tercza. Towarzyszyła mu Magdalena Jarek-Matla, która wprowadziła widzów do krainy świętokrzyskiej gwary, opowiadając o  babach, chłopach, diabłach, aniołach i czarownicach.

Atrakcje dla wszystkich czekały także poza sceną. Najmłodsi budowali miasto z kartonu, drukowali foremki 3d, odgadywali zagadki w grze terenowej i grali w piłkę na torze przeszkód Socatots. Można było zbudować las w słoiku, nauczyć się udzielać pierwszej pomocy i zdobyć informacje o sterowaniu modelami samolotów. Na odważnych czekały 7-metrowa ścianka wspinaczkowa oraz armatka wodna.

Feerię barw wywołał festiwal kolorów, ale i pomalowane buźki, które później uwieczniano na zdjęciach w fotobudce.  Rozegrano międzypokoleniowy turniej ping-ponga, w którym nie liczył się wiek. W ponad dwugodzinnych zmaganiach zwycięzcą okazał się Łukasz Robak, drugie miejsce zajął Mariusz Szewczyk, a trzecie Piotr Piotrowicz.

Przez cały czas trwały licytacje – wiele fantów znalazło już swoich nabywców, a inne wciąż na nich czekają. – Środki na leczenie Pani Jadwigi wciąż są zbierane. Na facebookowym profilu gminy Nowiny założona została grupa licytacyjna, do której serdecznie wszystkich zapraszam – zachęca wójt Nowin Sebastian Nowaczkiewicz. – Obecnie licytujemy koszulkę klubu Skała Tumlin z autografem Grzegorza Piechny, ale na ofiarodawców czekają obrazy, vouchery, książki i rękodzieło. Pomagajmy – dodaje.

Poprzednie Dobry start 300 dla ucznia

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących