Szukaj

W dniu 29 kwietnia 2022 roku wójt gminy Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz podpisał umowę na świadczenie Usług w ramach systemu E-Remiza.

System e-Remiza to nowoczesna metoda alarmowania jednostek OSP zapewniająca powiadomienie w jednym czasie wielu członków OSP, na wszystkie typy telefonów poprzez trzy kanały powiadamiania:
– Internet mobilny na smartfony i tablety – informacje o rodzaju zdarzenia, lokalizacji, opisie, potwierdzenie lub odrzucenie udziału
– połączenie telefoniczne – automatyczne wykonywanie połączeń telefonicznych na telefony
– wiadomości SMS – tekstowa informacja o rodzaju zdarzenia, lokalizacji, opisie.
Alarmowanie równoległe ułatwia Dyżurnym ze Stanowiska Kierowania PSP określić czy alarmując konkretną OSP uda się zebrać wystarczającą liczbę osób na wyjazd. Czyli kierowca, dowódca, osoba z przeszkoleniem do sprzętu ratownictwa technicznego oraz ile czasu zajmie dojazd do zdarzenia.

W związku z wdrożeniem przez Gminę nowoczesnej technologii w OSP na terenie Gminy Nowiny zakupiono sprzęt dla trzech jednostek OSP tj. OSP Kowala, OSP Szewce i OSP Wola Murowana, które zostały przekazanie w dniu 6 maja 2022 r. przez Wójta Gminy Nowiny Sebastiana Nowaczkiewicz.

Agnieszka Żurawek

Poprzednie Nowe drogi w Kowali

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących