Szukaj

14 października – dzień upamiętniający  rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy. Święto zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. jako polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego – Dzień Edukacji Narodowej.

Z tej okazji uczniowie wręczają swoim nauczycielom kwiaty, a ci najbardziej zasłużeni otrzymują dyplomy i odznaczenia. Nie inaczej było w gminie Nowiny.

Na auli Gminnego Ośrodka Kultury w Nowinach zebrali się dyrektorzy szkół, mistrzowie zawodu nauczycielskiego oraz pracownicy obsługi i administracji –  zasłużeni, wzorowi, którzy w swojej pracy poświęcają się jak nikt inny, by z rąk przedstawicieli gminy: wójta Sebastiana Nowaczkiewicza, wicewójta Łukasza Barwinka oraz kierownika Centrum Usług Wspólnych Justyny Skrzypczyk przyjąć wyrazy uznania i podziękowania za pracę.

– Każdy z nas był kiedyś uczniem, każdy ma w pamięci swoich nauczycieli, wspomina ich, pewnie jednych lepiej drugich gorzej. My, którzy tutaj jesteśmy, robimy wszystko, żeby uczniowie, dzieci, wychowankowie w przedszkolu wspominali nas najlepiej, najpiękniej i żeby być może do tego doprowadzili że kiedyś te nasze  dzieci, nasi uczniowie, tak jak my, wspomną swojego nauczyciela i wybiorą ten niełatwy zawód – podkreślała dyrektor Urszula Wierzbicka.

Wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz podkreślił zaangażowanie każdego dnia. – Pracujecie cały rok, każdego dnia i realizujecie różnego rodzaju swoje zadania. Dziękuję wam  za to wszystko co robicie, za Waszą pracę, za to co wykonujecie. Dzisiaj, w obecnych czasach, ciężko wskazać zawód, który jest łatwy, lekki i przyjemny i jeszcze daje dużo pieniędzy. Państwa praca jest o tyle ważna, że kształtujecie też następne pokolenia i od waszego zaangażowania, od Waszej pracy, od tego co robicie to będzie tak naprawdę zależeć to jak ten kraj też będzie wyglądał. Wasza praca to kształtowanie, wychowywanie tych pokoleń, społeczeństwa obywatelskiego, odpowiedzialnego za to, co się dzieje wokół nas zależy też od Was – mówił wójt.

Spotkanie zostało uświetnione przez mini-recital wokalistki Studio Piosenki Miniaturka Alicji Bzymek.

Poprzednie Punkt konsultacyjno-informacyjny Programu CZYSTE POWIETRZE

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących