Szukaj
  1. Stypendiów Naukowych i Sportowych Wójta Gminy Nowiny Sebastiana Nowaczkiewicza otrzymali 22 czerwca podczas gali wręczenia w Nowinach uczennice i uczniowie szkół z terenu naszej gminy. 59. uczniów otrzymało Stypendia Naukowe za szczególne osiągnięcia m. in. : w konkursach z języków obcych, z historii, fizyki, biologii, chemii, geografii oraz informatyki. 91. uczniów otrzymało Stypendia Sportowe za laury w dyscyplinach: piłka nożna, futsal, judo, karate, lekkoatletyka, akrobatyka powietrzna, taniec sportowy, pływanie, badminton. 11. uczniów zdobyło Stypendia Wójta Gminy Nowiny w obu kategoriach.

– Gratuluję serdecznie wysokich wyników w nauce i realizowania swoich pasji zarówno naukowych jak i sportowych. Gdy ja uczęszczałem do szkoły, nie było ani takich stypendiów ani infrastruktury. Cieszę się, że młodzież ucząca się w naszej gminie ma dobre warunki do jakościowej nauki i rozwoju swoich zainteresowań. Dziękuję za dobrą współpracę z Radnymi Komisji Oświaty, Kultury i Sportu naszej gminy i realizację lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mówił wójt Sebastian Nowaczkiewicz. Stypendia wręczył wójt Sebastian Nowaczkiewicz wraz ze swoim zastępcą Łukaszem Barwinkiem. Wydarzenie przygotowała Justyna Skrzypczyk, kierownik Centrum Usług Wspólnych wraz z zespołem współpracowników. 

Serdeczne gratulacje!

Karolina Kępczyk

Poprzednie Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących