Szukaj

 – Kończymy rok szkolny i zaczynamy wakacje. Miałem przyjemność odwiedzić każdą z naszych szkół i spotkać się z naszymi uczniami. Gratuluję Wam wszystkim, osiągnięć i wyników, postępów w nauce i w stawaniu się lepszymi. Dziękuję wszystkim dyrektorom i nauczycielom za codzienną pracę w tych niełatwych czasach, dziękuję za zaangażowanie i przekazaną wiedzę. Dziękuję również rodzicom za ich współpracę ze szkołami i zaangażowanie, gratuluję jednocześnie osiągnięć Waszych dzieci. Życzę wszystkim naszym dzieciom, bezpiecznych, udanych i wspaniałych wakacji – podzielił się refleksją po odwiedzinach szkół, Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Nowiny

 

W Szkole w Kowali najpierw pożegnali się milusińscy z przedszkola i klas 1-3, a następnie przed rodzicami, nauczycielami, pracownikami szkoły oraz zaproszonymi gośćmi: wójtem gminy Nowiny Sebastianem Nowaczkiewiczem, kierownik CUW Nowiny Justyną Skrzypczyk oraz sołtyską Kowali Renatą Posłowską i Przewodniczącą Rady Rodziców Katarzyną Fijałkowską, w podniosłej atmosferze odbyła się ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły i ślubowania absolwentów. Uczniowie klasy VIII wspominali lata spędzone w murach szkoły oraz dziękowali nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez dyrektorkę szkoły Annę Łukasiewicz i wychowawców, nagród za wysokie wyniki w nauce, stuprocentową frekwencję i sukcesy osiągnięte w konkursach oraz szkolnych stypendiów. Uwagę gości zwróciły oryginalne upominki dla uczniów zaproponowane przez dyrektorkę szkoły Annę Łukasiewicz w postaci bransoletek z pendrivem.

 

W Bolechowicach tej ostatniej uroczystości szkolnej przyświecało motto „Każdy koniec to początek czegoś nowego …” W postawie stojącej został odśpiewany Hymn Narodowy. Następnie dyrektorka szkoły Urszula Wierzbicka przywitała wszystkich zebranych gości, uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne i pracowników szkoły. Podziękowała wszystkim za bardzo dobrze wykonaną pracę w tym roku szkolnym. Głos zabrał również wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz, który gratulował uczniom wspaniałych wyników w nauce oraz rodzicom, którzy mogą być dumni, ze swoich dzieci. Uczniowie młodszych klas przygotowali pożegnanie, podczas którego niejednej osobie łza zakręciła się w oku. Uczniowie z poszczególnych klas zostali wyróżnieni nagrodami i otrzymali świadectwa.  

Uroczyste zakończenia roku szkolnego odbyły się również w Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach i Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach. Swoje ukochane Przedszkole Samorządowe im. Pluszowego Misia w Nowinach pożegnały również przedszkolaki.

 

 

Poprzednie Foodtrucki na nowym skwerze w Nowinach

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących