Szukaj

Przez całą sobotę na lotnisku Klub Modelarstwa Sportowego w Kielcach rozgrywano towarzyskie zawody szybowców F3K – Puchar Lafarge DLG Cup.  W zawodach wzięło 21 uczestników z całej Polski.

Dyscyplina polega na wyrzucaniu modeli szybowców z ręki, zawodnicy w trakcie zawodów muszą wykonać określone zadania. Status klasy mistrzowskiej nadano jej w roku 2007, a cztery lata później odbyły się pierwsze mistrzostwa świata.

– O Puchar Lafarge DLG Cup rywalizować będą między innymi: Łukasz Dańczyszyn i Paweł Królicki z Krosna, Arkadiusz Witkowski, Cezary Janas i Michał Sokołowski z Warszawy oraz Rafał Budzoń z Bielska-Białej. Wszyscy oni znajdują się w pierwszej dziesiątce rankingu kadry narodowej. Regularnie, od lat stają na podium wszystkich zawodów rozgrywanych w Polsce. Rafał Budzoń i Cezary Janas trzykrotnie reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata i Europy w latach 2017-2019. Michał Sokołowski, dwukrotny Mistrz Polski, wystąpił na Mistrzostwach Europy w 2018 roku, natomiast Łukasz Dańczyszyn reprezentował Polskę w 2019 na Mistrzostwach Świata – zapowiadał przed zawodami Piotr Gołacki, przedstawiciel Klubu. W zawodach wystąpili też młodsi, m.in. utalentowana zawodniczka z Mielca – Emilia Wojdyło, a także Wojciech Koszelski. 18-latek z Mielca, Mistrz Świata w konkurencji modeli kosmicznych, laureat Stypendium Międzynarodowej Federacji Sportów Lotniczych FAI dla utalentowanej młodzieży.

Po całym dniu konkurencji ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Arkadiusz Witkowski

II miejsce Cezary Janas

III miejsce Łukasz Dańczyszyn

Poprzednie Sąsiedzkie pogaduszki przy grillu

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących