Szukaj

Wola Murowana dołączyła do ogólnopolskiej akcji #kamyczki. 16 lipca, w piątkowe popołudnie, jej mieszkańcy spotkali się na sąsiedzkich pogaduszkach, by porozmawiać i wspólnie pokolorować kamyki, które za chwilę wyruszą w wakacyjną podróż.

#kamyczki to zabawa, która zawędrowała do Polski od naszych południowych sąsiadów – z Czech. Polega na kolorowaniu kamyków i pozostawianiu ich w dowolnych miejscach w całym kraju. Na pomysł dołączenia do ogólnopolskiej akcji wpadła Kamila Piotrowicz, prezeska stowarzyszenia Siła Woli. – Spacerowałam z synami po kieleckim rynku, kiedy dostrzegliśmy kolorowy kamyk na ziemi. Dołączyłam do grupy #kamyki na Facebooku, by dowiedzieć się, o co chodzi – mówi Kamila Piotrowicz. – Zarówno mnie, jak i moim dzieciom pomysł przypadł do gustu i postanowiliśmy go rozpropagować wśród mieszkańców gminy – dodaje.

Zasady zabawy są proste. W skrócie polega ona na malowaniu i znajdowaniu kamyków. Po znalezieniu kamyka należy dołączyć do grupy, zrobić zdjęcie kamyka i dodać w grupie post wraz ze zdjęciem swojego znaleziska. W poście należy również umieścić kod pocztowy zapisany na kamyku w celu ułatwienia odnalezienia autorowi swojego dzieła na stronie. Kamyk można zatrzymać lub pozostawić w innym miejscu, można też samemu zacząć malować, używając do tego farb akrylowych, lakieru i mazaków. Na odwrocie kamyk oznaczamy logiem Facebooka i nazwą grupy #kamyczki. Należy również wpisać kod pocztowy miasta, w którym kamyk powstał. Całość zabezpieczamy lakierem akrylowym. Tak przygotowany kamyczek jest już właściwie gotowy na swoją podróż.

Członkowie stowarzyszenia Siła Woli postanowili pokolorować kamyczki wspólnie i przy okazji spędzić ze sobą trochę czasu. ­- Był czas na malowanie kamyczków, na prace ogrodowe. Był czas na grill, zabawę, dobrą muzykę, wspólne kino i po prostu pobycie ze sobą – mówi Kamila Piotrowicz, prezeska stowarzyszenia Siła Woli.

To było niezapomniane popołudnie. Oby jak najwięcej takich w gminie.

Poprzednie Wycieczka seniorów do Sandomierza – zapraszamy

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących