Szukaj

Już po raz kolejny gmina Nowiny otrzymała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Przewozów Autobusowych. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona nowa linia busów gminnych kursująca do Woli Murowanej i Bolechowic.

– Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu nasi mieszkańcy będą mogli wkrótce korzystać z bezpłatnych busów gminnych na linii Zawada – Nowiny – Kowala nie tylko w dni powszednie, ale i weekendy, a po wakacjach uruchomimy kolejną linię w weekendy – tym razem do Woli Murowanej i Bolechowic – mówi wójt Sebastian Nowaczkiewicz

Bardzo dziękuję wojewodzie świętokrzyskiemu Zbigniewowi Koniuszowi za wsparcie naszych działań już po raz kolejny – dodaje.

Od sierpnia linia Zawada – Nowiny – Kowala w dni powszednie będzie kursować bez zmian – 10 razy w każdym kierunku w dni powszedni. Dodatkowo uruchomione zostaną kursy na tej trasie w soboty i niedziele – w soboty będą to cztery kursy, a w niedzielę trzy.

Ood września gmina planuje wprowadzenie bezpłatnych busów na trasie Nowiny – Wola Murowana – Bolechowice dodatkowo do istniejących kursów linii autobusowej w dni powszednie (będą to trzy kursy bez ingerencji w rozkład jazdy linii 19), a w weekendy wprowadzenie bezpłatnych busów na trasie Nowiny – Wola Murowana – Bolechowice w soboty i niedziele i skrócenie linii autobusowej nr 19 do Nowin w te dni. – Przez kilka miesięcy będziemy sprawdzać, czy jest zainteresowanie mieszkańców busami na nowej trasie i wówczas podejmiemy ostateczną decyzję co do jej istnienia – wyjaśnia wójt Sebastian Nowaczkiewicz.

 Na uruchomienie nowej linii gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 18.420 zł.

fot.: Krzysztof Krogulec, Echo dnia

 

Poprzednie Strategia Rozwoju Ponadlokalnego Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących