Szukaj

Nowy rok przyniósł ze sobą zmiany. Od 1 września nasza szkoła zyskała status szkoły mistrzostwa sportowego, a na jej czele stanął pan Łukasz Ubożak, któremu powierzono stanowisko dyrektora naszej placówki. Tym samym otworzyliśmy nowy rozdział w historii Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Włodzimierza Leonarda Lubańskiego w Nowinach. Uroczystość swoją obecnością uświetnili goście: pan Sebastian Nowaczkiewicz – wójt gminy Nowiny, pan Edward Rzadkowski przewodniczący Rady Rodziców, pan Łukasz Jabłoński – prezes zarządu Korona Kielce, pan Paweł Golański – dyrektor sportowy Korona Kielce, pan Michał Gębura – koordynator ŚZPN, pan Aleksander Szyszko – członek zarządu, dyrektor operacyjny Trzuskawica S.A, pan Mirosław Majchrowicz – prezes Dyckerhoff Polska Sp. z o.o.

Zwracając się do zebranych pan wójt Sebastian Nowaczkiewicz nawiązał do słów stanowiących motto dzisiejszego spotkania: „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń … wskazując jak w ciągu niespełna kilku lat od marzenia o szkole sportowej udało się przejść do realizacji idei. Idei, która jest rozwijana, dzięki pracy wielu ludzi, o czym świadczy zwiększająca się liczba uczniów naszej szkoły. Od 60 , którzy uczyli się w pierwszym roku działania placówki, po 177. uczniów uczęszczających dziś do tutejszego liceum.

Pan dyrektor Łukasz Ubożak przywitał wszystkich zebranych, zwłaszcza tych , którzy rozpoczynają naukę i pracę w naszej szkole. Odniósł się do tragicznych wydarzeń sprzed 83. lat, kiedy to Niemcy rozpoczęły najokrutniejszą z wojen w historii świata. Pamięć o tamtych wydarzeniach, ofiarach wojny i bohaterach uczczono minutą ciszy.

Pan dyrektor zwracając się do młodzieży przypomniał sylwetkę Włodzimierza Lubańskiego wskazując go jako inspirację i wzór do naśladowania dla wszystkich uczniów. Podkreślił, jak ważna jest praca każdego z młodych ludzi nad rozwijaniem swoich umiejętności i pogłębianiem wiedzy a tym samym dążenie do realizacji postawionych sobie celów. Ciepłe słowa popłynęły także do rodziców i wszystkich pracowników szkoły. – Rozpoczynamy po wakacyjnej przerwie i stajemy u progu nowego roku szkolnego, mam nadzieję – pełni zapału, sił, ale również z pytaniami o to, jaki będzie ten rok. Pytania te, a może nawet obawa, towarzyszy nam wszystkim, zarówno mnie, jak i wam wszystkim, w szczególności najmłodszym uczniom naszej szkoły, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z edukacją w liceum – mówił Łukasz Ubożak. – Uczniowie! Witam Was serdecznie w szkole i życzę Wam, aby była to fascynująca przygoda, abyście poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie (…) Jak mawiał wybitny piłkarz Ryan Giggs „Piłka nożna jest łatwa, kiedy wszystko idzie dobrze, ale kiedy nie idzie dobrze, staje się testem” – i z tego miejsca życzę nam wszystkim, żebyśmy nasze testy zdali celująco. – dodał.

Głos zabrali także: p. Łukasz Jabłoński i p. Edward Rzadkowski, który w imieniu Rady Rodziców życzył wszystkim uczniom i wszystkim pracownikom szkoły satysfakcjonującego roku szkolnego.

Istotnym elementem w pracy każdej szkoły jest podnoszenie kwalifikacji członków rady pedagogicznej. W lipcu czworo nauczycieli naszej szkoły: pani Agnieszka Dębska, pani Monika Posłowska, pani Anna Wawszczyk- Leśniewska, pan Tomasz Wilman uzyskało stopień nauczyciela mianowanego. Akty mianowania wręczyli pan wójt Sebastian Nowaczkiewicz i pan dyrektor Łukasz Ubożak.

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego

Poprzednie Strażacki Piknik Edukacyjny

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących