Szukaj

Wola Murowana, 07.06.2023r.

 

Informacja prasowa

„Rodzina w stylu folk” to najnowszy, właśnie rozpoczynający się projekt Stowarzyszenia Siła Woli, który przez najbliższe 1,5 roku realizowany będzie na terenie Gminy  Nowiny. Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.

Stowarzyszenie złożyło ofertę realizacji zadania publicznego w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – konkurs NOWEFIO 2023, oraz uzyskało pozytywną ocenę formalną i merytoryczną – pn. „Rodzina w stylu folk“. W tegorocznej edycji konkursu złożono 2179 wniosków, z czego dofinansowanie uzyskało 185 organizacji w skali całego kraju. Znaleźliśmy się w 12 pomysłów dofinansowanych w województwie świętokrzyskim.

Nasz projekt to międzypokoleniowe działania mające na celu odczarowanie i zarażenie mieszkańców ideą folk poprzez prowadzenie cyklicznych zajęć tanecznych dla dzieci a także organizację zajęć ruchowych fitness przy muzyce etno, typu zumba folk. Mieszkańcy dzięki tym działaniom będą mieli atrakcyjną formę wspólnego spędzania czasu, wyjścia z domu na zajęcia razem z dziećmi bez obaw, że nie mają opieki dla dziecka. W wyniku działań projektowych powstanie dziecięcy zespół ludowy – Mali Bolechowiczanie. Na zakończenie projektu zorganizujemy na terenie naszej gminy piknik folk, gdzie dzieci i ich rodzice zaprezentują swoje zdobyte umiejętności. Piknik zakończony będzie potańcówką ludową połączoną z warsztatami tańca narodowego. Przez cały okres trwania projektu cyklicznie będziemy organizować warsztaty kreatywne dla najmłodszych z wykorzystaniem motywów ludowych. Będzie tam także przestrzeń do działania dla wolontariuszy chcących angażować się w działania projektowe. Najaktywniejsi uczestnicy projektu wyjadą na koncert naszego narodowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Projekt ten łączy nasze dwie pasje: miłość do folkloru i uważność na naszą planetę. Chcemy, żeby nasz projekt był eko-manifestem w stylu folk. Chcemy zwrócić uwagę dzieciom, młodym rodzicom jak ważny jest nasz styl życia, każda codziennie podejmowana decyzja każdego z mieszkańców naszej planety. Dlatego też do udziału w projekcie zaprosimy całe rodziny. Pokażemy że zajęcia w stylu etno nie muszą być nudne, wręcz przeciwnie – mogą ubogacać i edukować.

W projekcie zaplanowano następujące działania:

  • Folkowe zajęcia taneczne dla dzieci (IX 2023 – VI 2024) – zajęcia średnio 1x w tygodniu miejsce: Zespół Placówek Oświatowych w Bolechowicach;
  • Rodzinny festiwal folkowy (VI 2024) – plac zabaw w Woli Murowanej
  • Warsztaty kreatywne w stylu folk (VII 2023 – XII 2024) – zajęcia średnio 1 x w miesiącu, miejsce: świetlica w Woli Murowanej
  • Zajęcia zumba folk (VII 2023 – XII 2024) – zajęcia średnio 1x w tygodniu, miejsce: remiza OSP w Woli Murowanej lub GOK „Perła” Nowiny
  • Rodzinny wyjazd koncertowy (III – VI 2024) – wyjazd na koncert jednego z narodowych zespołów pieśni i tańca
  • Wolontariat (nie tylko) w stylu folk (VII 2023 – XII 2024) – sala dla wolontariuszy w budynku GOK „Perła” Nowiny

 

Partnerstwo Gminnego Ośrodka Kultury „Perła” w Nowinach będzie opierało się o nieodpłatne udostępnienie obiektów użyteczności publicznej będących w jego posiadaniu tj. remiza OSP, plac festynowy, sala dla wolontariuszy w budynku GOK, sala do zajęć fitness. Partner wesprze także stowarzyszenie w działaniach promocyjnych udostępniając informację o projekcie na swojej stronie internetowej, na facebooku gminy.

Karta zgłoszenia do projektu znajduję się pod adresem: https://tiny.pl/cx5s4

Uprzejmie prosimy o przychylne spojrzenie na nasz wniosek.

 

Kamila Piotrowicz

Tel. 506 753 970

Poprzednie Konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących