Szukaj

Dzięki uprzejmości Pani Marszałek Renaty Janik kolejne pulsoksymetry trafią do mieszkańców gminy Nowiny.

W ramach projektu projektu „Stop wirusowi! Zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19 w województwie świętokrzyskim” Samorząd Województwa Świętokrzyskiego zakupił m.in. pulsoksymetry, które trafią w szczególności do domy pomocy społecznej, klubów seniora, mieszkań chronione, ośrodki interwencyjno-terapeutyczne dla osób bezdomnych oraz organizacje pozarządowe. – Pulsoksymetry w ilości 2 500 sztuk zakupione za kwotę ponad 100 tys. zł w ramach projektu „Stop wirusowi!” są dostarczane do miejsc, gdzie są najbardziej potrzebne. Trafiają do placówek medycznych, domów pomocy społecznej i organizacji pozarządowych – zajmujących się wspieraniem i aktywizacją osób starszych na terenie całego województwa świętokrzyskiego. – wyjaśnia wicemarszałek Renata Janik. – Obecnie trwa procedura związana z zakupem kolejnych – 5 000 tys. sztuk pulsoksymetrów – dodaje.

O pulsoksymetry mogą starać się organizacje pozarządowe – wystarczy zgłosić się do Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej, by je otrzymać. – Jako stowarzyszenie „Aktywny Senior” otrzymaliśmy 25 pulsoksymetrów, które wypożyczamy członkom naszego stowarzyszenia, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zachęcam inne organizacje pozarządowe z terenu gminy do skorzystania z możliwości pozyskani apulsoksymetrów.

W najbliższym czasie w ramach projektu  będzie można wykonać bezpłatne badania na obecność przeciwciał, które są wytwarzane przez organizm w odpowiedzi na kontakt z koronawirusem.

Pulsoksymetry zostały przekazane w ramach projektu „Stop wirusowi! Zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie świętokrzyskim” realizowanego przez Województwo Świętokrzyskie w ramach RPO WŚ na lata 2014-2020. 

Poprzednie Programy profilaktyki zdrowotnej

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących