Szukaj

Przekaż 1,5% swojego podatku organizacji pożytku publicznego (OPP). Złóż PIT i zdecyduj, do jakiej organizacji trafią pieniądze.

Każdy podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych przygotowując swoje roczne zeznanie (rozliczenie) może pomniejszyć należną Skarbowi Państwa kwotę o 1,5% i przekazać go wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. 

Organizacja pożytku publicznego (OPP) to organizacja pozarządowa, która działa na rzecz społeczności. Może nią być na przykład fundacja, stowarzyszenie, klub sportowy albo inna instytucja. Takie organizacje między innymi wspierają osoby chore, z niepełnosprawnością lub w trudnej sytuacji życiowej, pomagają też ofiarom katastrof i klęsk żywiołowych oraz zajmują się działalnością charytatywną. Dbają również o środowisko, chronią konsumentów, a także wspomagają rozwój gospodarki, edukacji, oświaty i kultury.

Aby przekazać 1,5%, trzeba podczas rocznego rozliczenia PIT, podać nr KRS organizacji pożytku publicznego oraz obliczyć i wpisać kwotę 1,5% podatku. Poza wyborem konkretnej organizacji, podatnicy mogą także zadecydować o celu szczegółowym, na jaki zostanie przeznaczony ich podatek. Zamieszczenie tej informacja jest wskazówką dla organizacji pożytku publicznego, jak powinna wykorzystać przekazane pieniądze. W przypadku organizacji, które prowadzą tzw. subkonta dla swoich podopiecznych, cel szczegółowy jest podstawą do przekazania pieniędzy dla konkretnego potrzebującego.

Poniżej zamieszczamy informację o osobach i organizacjach związanych z naszą gminą, na rzecz których można przekazać,5 1% podatku.

Poprzednie Ruszyła budowa skweru w Nowinach

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących