Szukaj

Kolejne zmiany w Nowinach. Ruszyły prace związane z zagospodarowaniem skweru po dawnym przedszkolu. Zadanie jest realizowane w ramach kompleksowej rewitalizacji centrum gminy.

W ramach robót objętych umową zostaną wyodrębnione poszczególne elementy: plac główny, plac gastronomiczny, chodniki oraz schody terenowe. Znajdzie się tu miejsce na mini plac zabaw, małą architekturę: ławki i stoliki, przy których będzie można spędzać odpocząć. Teren będzie oświetlony, wykonane też zostaną nasadzenia. Od strony ulicy Białe Zagłębie wyznaczone zostaną miejsca postojowe, a także zamontowana ładowarka do pojazdów elektrycznych.

– Niezwykle cieszy mnie fakt, że ruszyły, od dawna oczekiwane w gminie inwestycje. W ciągu kilku najbliższych miesięcy centrum gminy zmieni się nie do poznania – mówi wójt Sebastian Nowaczkiewicz. – W ciągu ostatnich kilku lat zainwestowaliśmy w centrum gminy kilkadziesiąt milionów złotych. Utworzenie terenów inwestycyjnych na zdegradowanej przestrzeni, rozbudowa przedszkola i ośrodka kultury, budowa stadionu i boiska piłkarskiego, modernizacja osiedlowej kotłowni, a  teraz budowa skweru i modernizacja placu handlowego to inwestycje realizowane z myślą o tym, by Nowiny stały się nowoczesnym miejscem, w którym komfortowo się żyje – podkreśla wójt.

Przewidywany termin zakończenia prac to koniec maja 2023 r. Wartość umowy wynosi 1,7 mln zł. Cały projekt uzyskał dofinansowanie  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Świętokrzyskiego na lata  2014-2020.

Zakres prac obejmuje rozbudowę budynku GOK “Perła”, utworzenie skweru w Nowinach, modernizację placu handlowego w Nowinach, instalacja monitoringu wizyjnego w Nowinach, wykonanie oświetlenia komina oraz utworzenie izby pamięci.

Poprzednie Zwycięstwa nowińskich piłkarzy

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących