Szukaj

Potańcówka na skwerze w Nowinach
W sierpniu obchodzimy Światowy Dzień Optymisty. Z tej okazji młodzież z Lokalnego Centrum Wolontariatu w Nowinach i Stowarzyszenie “Siła Woli” zapraszają na potańcówkę na skwerze. Wspólną zabawę poprowadzi Piotr Wędzikowski, przygotujemy także pyszny poczęstunek, a miejsca na pewno nie zabraknie dla nikogo.

Dzień Optymisty jest świętem obchodzonym od 2016 roku. Ma on na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzebę pozytywnego myślenia i zachęcić wszystkich ludzi do zmiany swojej postawy na bardziej optymistyczną. Światowy Dzień Optymisty został powołany z inicjatywy polskiej Fundacji „Jestem Optymistą”, która poprzez swoje działania pragnie nieść pozytywną ideę i zarażać ludzi uśmiechem.

Pozytywne myślenie jest kluczem do szczęścia, gdyż to właśnie ono pozwala w pełni celebrować życie. Badania wskazują, że ludzie optymistycznie nastawieni do świata cieszą się lepszym zdrowiem niż pesymiści – są oni mniej podatni m.in. na choroby serca i układu krążenia. Mimo ogromnych zalet afirmacji życia, w naszym społeczeństwie wciąż brakuje ludzi optymistycznie patrzących w przyszłość. Dlatego właśnie Światowy Dzień Optymisty ma być motorem napędowym na resztę roku dla wszystkich, którzy potrzebują dawki optymizmu i nadziei. Ideą tego dnia jest dzielenie się optymizmem z innymi w domu, w pracy, na kanałach społecznościowych i wszędzie tam, gdzie można okazywać innym swoją pogodę ducha w taki sposób, by optymistyczna myśl opanowała cały świat i zmieniała życie ludzi na lepsze. Pamiętajmy, że każda zaangażowana osoba przybliża nas do celu, a cel jest jasny – więcej optymizmu, uśmiechu i radości z życia.
Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Optymisty! Zadanie zostało dofinansowane ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności.
Kamila Piotrowicz

Poprzednie Sukcesy naszych zespołów w Chmielniku

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących