Szukaj

Każda oddzielnie przyozdobiona, miękka i do przytulania – poduszki od wolontariuszy z Nowin właśnie trafiły do potrzebujących. Akcję zorganizowały Lokalne Centra Wolontariatu w Chęcinach i Nowinach.

– To był pomysł wolontariuszy od początku do końca. Sami wpadli na pomysł akcji, przygotowali plakaty, nagłośnili akcję, zbierali poduszki, a na końcu – udekorowali je i zawieźli potrzebującym – wylicza Kamila Piotrowicz, koordynatorka LCW. – Z każdym dniem nasi wolontariusze coraz bardziej angażują się w działania dla lokalnej społeczności – podkreśla.

Akcja polegała na przekazywaniu nowych poduszek ze sztucznym wypełnieniem. Udało ich się zebrać aż 160. Trafiły one do podopiecznych hospicjum w Miechowie i domów pomocy społecznej w Zgórsku i w Kielcach.

Akcja została zorganizowana przez Lokalne Centra Wolontariatu w Nowinach i Chęcinach, a jej partnerem zostały: Katolicka Szkoła Podstawowa im. Maryi z Nazaretu w Kielcach oraz MOPR Wolontariat Kielce. – Ogromnie cieszę się z tak dużego zainteresowania naszą akcją. Poduszki trafiały do nas nie tylko od mieszkańców Nowin, ale też Chęcin, Kielc czy Piekoszowa – mówi Damian Zegadło, koordynator LCW. Piękne poduszki z herbem gminy przekazali radni Rady Gminy Nowiny. – Zawsze z chęcią włączamy się w akcje niesienia pomocy. Ta akcja jest szczególna – zorganizowali ją wolontariusze z Lokalnego Centrum Wolontariatu, które pięknie się rozwija. Chcieliśmy wesprzeć młodych ludzi w ich działaniach – podkreśla Renata Posłowska.

23 grudnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, Marcelina, Michał, Nina, Maja, Julia i Zuzia wraz z opiekunami Kamilą Piotrowcz i Damianem Zegadło pojechali do Domu Pomocy Społecznej w Zgórsku, aby na ręce dyrektora placówki Zbigniewa Szybalskiego przekazać zebrane poduszki dla podopiecznych. – Serdecznie dziękuję za dar, z pewnością nasi wychowankowie się z nich ucieszą – mówił Zbigniew Szybalski.

Poprzednie Wesołych Świąt

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących