Szukaj

W dniu 2 grudnia 2022 roku w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach miało miejsce uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych na wykonywanie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na rok 2023.

Gmina Nowiny otrzymała dofinansowanie na wnioskowaną dopłatę do linii komunikacyjnej Zawada – Kowala przez Nowiny, w kwocie maksymalnej 282 701,52 zł. Długość linii komunikacyjnej wynosi 31,90 km (w obie strony). Planowana łączna wielkość pracy eksploatacyjnej na tej linii w 2023 roku wynosi 94 233,84 wozokilometrów. Należy zwrócić uwagę, że przejazd dla mieszkańców gminy na tej linii komunikacyjnej jest bezpłatny, na podstawie wydawanych kart przejazdu.

W związku z powyższym Gmina ogłosiła postępowanie przetargowe na świadczenie usług w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na terenie Gminy Nowiny – linia komunikacyjna Zawada – Kowala w 2023 roku. W chwili obecnej trwa weryfikacja złożonych ofert. 

Wojciech Kasprzyk

Poprzednie Wielki Jarmark w Nowinach

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących