Szukaj

Piotr Lichota, trener GKS Ekom Futsal Nowiny został Sekretarzem Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN. – To niezwykłe wyróżnienie i zaszczyt, cieszę się, że zostałem obdarzony takim zaufaniem – mówi Piotr Lichota.

Piotr Lichota pochodzi  z  wielodzietnej  rodziny  –  ma  trzy  siostry i dwóch z braci, którzy wspierają go i motywują do dalszego rozwoju. Miłością do futsalu zaraził go starszy brat Adam, ale w zasadzie to nic dziwnego – urodził się i mieszkał na Śląsku, który jest polską stolicą futsalu. Do Kielc przyjechał za swoją miłością – Dorotą poznaną podczas pobytu w Finlandii. Teraz jest szczęśliwym mężem i ojcem dwóch wspaniałych córeczek: ośmioletniej Blanki i dwuletniej Kai.

Od 2009 r. związany jest z futsalem w województwie świętokrzyskim. Poświęca mu każdą chwilę, trenując nowińskich zawodników oraz prowadząc indywidualne treningi dla dzieci w Akademii Doskonalenia Piłkarskiego Invex Remedies Football Team. W 2016 r. został przewodniczącym Komisji Futsalu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, a rok temu jako pierwszy w województwie zdobył licencję UEFA Futsal B. Swoje kwalifikacje podnosi m.in. na szkoleniach zagranicznych, współpracował m.in. z historyczną szkółką piłkarską La Masia trenując z zawodnikami FC Barcelona.

Fustal to jego pasja – od wielu lat robi wszystko, aby Nowiny były ważnym ośrodkiem futsalu, nie tylko w województwie świętokrzyskim, ale także w całej Polsce. – Aby osiągać sukcesy w sporcie, trzeba zacząć od najmłodszych lat. Dzięki udanej współpracy z pozostałymi klubami i jednolitemu systemowy treningów, trenujemy piłkarzy od najmłodszych lat aż po grupy seniorskie. To przynosi wymierne korzyści zarówno na szczeblu wojewódzkim, jak i ogólnopolskim podkreśla Piotr Lichota. I są tego wymierne efekty – w 2020 podopieczni Piotra Lichoty zajęli III miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsal U 16. Od lat natomiast seniorzy GKS Ekom Invex Remedies Nowiny znajdują się w pierwszej lidze futsalowego świata.

Praca Piotra Lichoty została doceniona w Polskim Związku Piłki Nożnej. Został on sekretarzem Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na stanowisku trenera GKS Ekom Invex Remedies Nowiny zastąpią go Arkadiusz Lekki i Nikodem Włodarz. Piotr Lichota pozostanie prezesem klubu.

 

Poprzednie Nadanie imienia Liceum Ogólnokształcącemu w Nowinach

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących