Szukaj

Fundacja Lafarge wspiera ekologię w naszej gminie. Kolejne dofinansowanie uzyskało Stowarzyszenie Siła Woli z Woli Murowanej, które wygrało grant Fundacji. Celem projektu było przygotowanie ścieżki sensorycznej, którą mogliśmy oficjalnie otworzyć. Dokonaliśmy tego w oryginalny sposób, z dziećmi i na boso. – Cieszę się, że wzbogacamy ofertę ekologiczną na placu zabaw. Zadbamy, aby od listopada teren został oświetlony tak, by mieszkańcy i goście mogli częściej i dłużej korzystać z wydarzeń, które będą organizowane na placu zabaw – mówił na otwarciu Piotr Krzemiński, dyrektor Lafarge Radkowice. Strefa edukacji ekologicznej w sposób podprogowy i angażujący przemyca ważne treści dotyczące ochrony środowiska i klimatu. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie metody: nauki przez zabawę. – Piasek tak fajnie łaskotał, ale chodzenie po szyszkach już nie było takie przyjemne, mięciutko jest na korze – wymieniał przejęty pierwszym przejściem przez ścieżkę sześcioletni Staś z Nowin.

Program Pikniku był bogaty, różnorodny, a mieszkańcy stworzyli niezwykły klimat.  – Przygotowaliśmy lemoniadę z pomarańczy, rokitnika i mięty, morsa z rokitnika, chipsy z jarmużu, buraka i ziemniaka. To nasze rekomendacje do codziennego ekologicznego menu – zachęcała Kamila Piotrowicz ze Stowarzyszenia Siła Woli. Dzieci i rodzice skorzystali też z gimnastyki wspierającej zdrowy kręgosłup. Zajęcia poprowadziła Aleksandra Lajs-Snoch. Lubiane wśród dzieci warsztaty dekoracyjne z makramy przygotowała i cierpliwie wspierała małych uczestników Edyta Pawłowska. Piknik zakończył się klimatycznym ogniskiem i seansem filmowym w kinie letnim na leżakach.

Piknik zgromadził mieszkańców sołectwa Woli Murowanej, gminy Nowiny, Kielc, Pińczowa. Przyjechali sąsiedzi z Chęcin, a nawet turyści z Gdańska. Organizatorami Pikniku byli: Stowarzyszenie Siła Woli i Gmina Nowiny.

Zostawiam Państwa z przesłaniem Zbigniewa Wodeckiego „dzielmy się chlebem i troską, niech nikt nie będzie sam, Ziemia jest globalną wioską, tym bardziej więc się uda nam”.

Karolina Kępczyk

Poprzednie Spełnione akordeonowe marzenie

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących