Szukaj

Od 20 maja zakład produkcyjny w Nowinach koło Kielc posiada nowoczesną przestrzeń magazynową wraz z showroomem przeznaczonym do prezentacji oferty, szkoleń i spotkań biznesowych. Inwestycja kosztowała ponad 20 milionów złotych.

Na działce o powierzchni 22-tysięcy metrów kwadratowych, w ciągu dziewięciu miesięcy powstał niesamowity obiekt – mówi Jacek Stalka, Prezes Zarządu Sopro Polska. Dodał także, że inwestycja przygotowana jest modułowo i gotowa do rozbudowy. W ramach inwestycji zmodernizowana została także kotłownia zakładu. Rezultatem zmiany sposobu ogrzewania z oleju na gaz, jest większa efektywność cieplna i dbałość o środowisko. Oprócz wspomnianych już elementów magazyn posiada rozbudowane zaplecze socjalne dla pracowników i kierowców, którzy często do magazynu jadą wiele godzin i potrzebują miejsca do odpoczynku przed dalszą trasą.

Podczas wydarzenia goście mieli okazję zobaczyć nowe wnętrza oraz zapoznać się z działalnością firmy i jej planami na przyszłość. Nie zabrakło również podróży sentymentalnej do czasów początków Sopro w Polsce, czyli do 1994 roku. Wtedy swoją działalność firma prowadziła w mieszkaniu na warszawskim Ursynowie. Dzisiaj firma zatrudnia w Polsce 140 osób, a jej największą wartością jest sprzedaż gotowych rozwiązań budowlanych, a nie pojedynczych produktów.

To bardzo ważny dzień dla firmy Sopro, ale także ważny dzień dla całej gminy Nowiny – mówi wójt gminy – Sebastian Nowaczkiewicz. Podkreślił on także jak duże znaczenie dla rozwoju gminy ma współpraca z przedsiębiorstwami takimi jak Sopro.

Wśród gości, którzy wzięli udział w otwarciu znaleźli się m.in. Wójt Gminy Nowiny – Sebastian Nowaczkiewicz, Przewodniczący Rady Gminy w Nowinach – Zbigniew Pyk, Proboszcz Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach – ks. kanonik Józef Kubicza, przedstawiciele firmy Atlas Ward Polska – Izabella Ruchniak i Piotr Nowak oraz Biura Projektów Budownictwa Sp. z o.o. – Paweł Michalski.

Sopro Polska Sp. z o.o.

Poprzednie Nowa, niska taryfa Wodociągów Kieleckich

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących