Szukaj

Radosław Kowalik – animator kultury, fotograf i kolekcjoner archiwalnych fotografii. Jak sam pisze „Kolekcjonuję porzucone wspomnienia i daję im drugie życie, często dodaję fotografie współczesne, wykonane przeze mnie podczas podróży”. Suchedniowski artysta jakiś czas temu postanowił zrealizować projekt „Miasto w ramie”. Rozpoczął od swojego miasta, tworząc cykl grafik – kolaży promujących rodzinny Suchedniów. Stanowią one połączenie starych zdjęć z nowymi i grafiką. Każdy kolaż opatrzony jest niebanalnym hasłem, w humorystyczny sposób nawiązujący do tematyki pracy.

Radosław Kowalik chce, by mniejsze miasta i miasteczka w całym województwie świętokrzyskim miały swoje pocztówki i plakaty. Do tej pory stworzy kolaż m.in. ze Starachowic, Włoszczowy, Kielc, Zagnańska, Bliżyna, Ostrowca Świętokrzyskiego, Bodzentyna, Pacanowa czy Skarżyska – Kamiennej. Prace można obejrzeć na fejsbukowym profilu @Miasto w ramie, już wkrótce będzie też możliwość ich zakupu.

Artysta poszukuje nowej inspiracji – do niedzieli, 4 kwietnia na profilu @Miasto w ramie można oddać glos na miejscowość, którą jako kolejną uwieczni w swoich pracach. W konkury z Nowinami stanęły Wąchock, Bałtów i Szydłów. Liczymy na pomoc naszych mieszkańców i sympatyków

KLIKNIJ W ZDJĘCIE I ZAGŁOSUJ:

Poprzednie Prosty język w urzędzie

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących