Szukaj

Już za tydzień rozpocznie się Trzuskawica Cup – turniej piłki nożnej dziewczynek w kategorii wiekowej U-11. Właśnie poznaliśmy drużyny, które zmierzą się ze sobą w fazie grupowej.

W 2020 roku z inicjatywy panów Tomasza Wilmana oraz Tomasza Popieli powstał pomysł zorganizowania turniejów piłki nożnej dla dziewczynek oraz chłopców. Na miejsce rozgrywek wybrano niezwykle funkcjonalne obiekty sportowe w Nowinach. Pomysł organizacji zawodów o randze międzynarodowej przedstawiono władzom gminy. Pomysł poparł wójt Gminy Sebastian Nowaczkiewicz. Jednocześnie ofertę Sponsora Tytularnego turniejów przyjęły miejscowe zakłady Trzuskawica, co daje gwarancję przygotowania turniejów na najwyższym poziomie sportowym oraz organizacyjnym.
Na czas trwania zawodów jego uczestnicy zakwaterowani zostaną w ekskluzywnym Hotelu Binkowski, który zapewni każdemu z uczestników dodatkową atrakcję w swoich Basenach Tropikalnych.

10 czerwca odbyło się losowanie grup. Miejsce losowania było dość nietypowe, bo zorganizowano je na terenie kopalni Trzuskawica. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych oraz znani sportowcy, będący ambasadorami turnieju.
Rozgrywki dziewczynek w ramach Trzuskawica Cup odbędą się w dniach 19 i 20 czerwca. Weźmie w nich udział 28 drużyn.

Poprzednie Lekcja o samorządzie – prezentujemy raport o stanie gminy

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących