Szukaj

Pod koniec października bieżącego roku podpisano umowę z Wykonawcą robót na budowę chodników i ciągów dla pieszych na terenie miejscowości Trzcianki. Zakres zadania obejmuje odcinek ul. Sosnowej o długości 200 mb, z początkiem od połączenia z drogą powiatową nr 1366T relacji Zgórsko – Nowiny – Trzcianki – Sitkówka.

W ramach zadania zostanie przebudowana konstrukcja jezdni o szerokości 5,0 m oraz zostanie wybudowany jednostronny chodnik o szerokości 2,0 m. Ponadto zostaną wykonane zjazdy na posesje, przepust pod koroną drogi oraz system odwodnienia.

Zakończenie robót przewidziano w terminie do 3 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Wartość umowna wykonania przedmiotu zamówienia wynosi 1 050 097,22 zł.
Zadanie to stanowi kolejny etap realizacji projektu budowy chodników i ciągów dla pieszych na terenie miejscowości Trzcianki. W poprzednim etapie zrealizowano zakres dotyczący ulic Świerkowej i Leonów. W roku 2019 inwestycja objęła przebudowę ul. Świerkowej na odcinku o długości 209,02 m oraz ul. Leonów na odcinku o długości 55,90 m. Przebudowano konstrukcje obu jezdni oraz wybudowano jednostronne chodniki z kostki betonowej zlokalizowane przy krawężniku, a także zjazdy indywidualne oraz odwodnienie powierzchniowe. Wartość inwestycji wyniosła wówczas 500 tys. zł.

Wojciech Kasprzyk

Poprzednie Weź udział w geo-eko-queście i odnajdź ślady tropikalnych mórz!

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących