Szukaj

Jesień to dla czytelników Biblioteki w Nowinach prawdziwe święto książki i czytania.  Młodsi czytelnicy mieli okazję  spotkać się ze znanymi i lubianymi pisarzami oraz utalentowanym grafikiem i ilustratorem książek.

22 września 2021 r. swoją obecnością zaszczyciła nas  pani Agnieszka  Frączek. Uczniowie kl. IIb ze SP w Nowinach, którzy brali udział  w spotkaniu   byli zachwyceni, kiedy autorka z pasją i wielkim poczuciem humoru opowiadała o swojej twórczości, czytała fragmenty swoich książek oraz odpowiadała na pytania. W interesujący sposób opowiedziała również, jak powstaje książka. Pisarka przyznała, że pisząc teksty dla dzieci zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni a zarazem zachęcić do czytania.  

7 października 2021 r. zaproszonymi gośćmi byli:  pisarka  Ewa Stadtmüller  i rysownik Łukasz Zabdyr. W bardzo  ciekawy sposób opowiadali o pracy nad tekstem oraz ilustracjami do książek. Każdy z twórców wypowiadał się „w swoim języku” – pani Ewa jako autorka książek za pomocą słów, a pan Łukasz jako grafik i ilustrator książek – za pomocą rysunków. Ciekawe i obfitujące
w liczne niespodzianki spotkanie, znalazło uznanie wśród młodej widowni. Dzieci miały możliwość tworzenia zagadek literackich, krótkich wierszyków oraz grały w gry słowne. Opowieści i wierszyki tworzone na bieżąco przez panią Ewę ubarwiał ilustracjami pan Łukasz. Humorystyczne rysunki wywoływały u dzieci na sali żywe reakcje. Pan Łukasz  w prosty i zabawny  sposób wprowadził dzieci  w tajniki warsztatu rysownika i zdradził tajemnicę jak z liter tworzyć obrazy.

20 października 2021r. pisarka Małgorzata Warda przeprowadziła z uczniami klasy IIb  warsztaty literackie „Opowiadamy razem bajkę” . Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak powinna przebiegać bajkowa historia, jakie cechy musi mieć bohater , co musi się wydarzyć w fabule, żeby trzymała w napięciu. Razem stworzyli bajkę o owieczce i smoku do której wykonali własne ilustracje.

Julita Zając

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego  i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Poprzednie Czym jest dla mnie patriotyzm? Wojciech Materek

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących