Szukaj

Boże Narodzenie obfituje w niezwykłe zwyczaje i tradycje. Jedną z nich są jasełka. Ta radosna nowina o Bożym Narodzeniu w dniu 20 grudnia 2022 roku, po dwóch latach nieobecności, zawitała do Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich  w Nowinach. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia życzeń przez panią dyrektor  i zaproszonych gości. Pani Lidia Jędrocha wyrecytowała wzruszający  wiersz o Świętach Bożego Narodzenia. Świąteczny nastrój stworzyła piękna dekoracja w tonacji bieli, błękitu i zieleni. Członkowie chóru wyróżniali się czerwonymi ubrankami z akcentami bieli.

Jasełka przygotowały dzieci z klasy 3a wraz z wychowawczynią Agnieszką Mańko oraz katechetką Edytą Wiechą. Z niezwykłym zaangażowaniem Maryja  oraz Józef  rozpoczęli wędrówkę w poszukiwaniu miejsca, w którym może przyjść na świat Zbawiciel. Towarzyszyła temu wzruszająca piosenka świąteczna pt. „Mario, czy Ty wiesz”. Józef z Maryją byli odsyłani z każdej gospody, aby ostatecznie w lichej stajence pełnej owieczek złożyć w żłóbku ukochanego Syna – Jezusa.  Na szczęście Aniołowie czuwali i szybko powiadomili pasterzy, aby zjawili się w stajence. Pastuszkowie, choć ubodzy, przynieśli to, co mieli. Jezusa przywitały również dzieci, które w ofierze przyniosły czyste i kochające serca. Tradycyjnie pokłon Panu oddali Trzej Królowie składając mirrę, kadzidło i złoto.

Całe wydarzenie swoim śpiewem wspierał szkolny chór pod przewodnictwem pani Marzeny Pituli. Wszystkich wzruszyła kolęda w wykonaniu solistki Alicji Bzymek. Młodzież wykonała wszystkim znane kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy śliczna Panna” oraz urocze pastorałki „Był pastuszek bosy”, „Skrzypi wóz, wielki mróz”.

W przeżywaniu jasełek towarzyszyli zaproszeni przez panią Dyrektor Joannę Wojcieszyńską goście: ks. Proboszcz Józef Kubicza Kierownik CUW Justyna Skrzypczyk, Sekretarz gminy Ryszard Kusak, Radny Tadeusz Kucharczyk oraz rodzice i dziadkowie występujących dzieci. Jako świąteczny prezent zabrzmiała ujmująca pastorałka „Kołysanka Maryi Panny”, którą tenorem wykonał ks. Kamil Samiczak. Na zakończenie jasełek wspólnie została zaśpiewana kolęda „Bóg się rodzi”.

Poprzednie „A Nadzieja znów wstąpi w nas” – Jasełka w Bolechowicach

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących