Szukaj

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat. Jasełkowe spotkania w naszej szkole to właśnie kultywowanie owej tradycji. Stały się one dla nas okazją do wspólnego przeżywania tego wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego dnia 20 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbyły się jasełka . 

W tym roku za przygotowanie tej uroczystości odpowiedzialni byli Justyna Wielgus i Dominik Wielgus.

Zapaleńcy sztuki aktorskiej, pielęgnując tradycje związane ze świętem Bożego Narodzenia, po raz kolejny zrealizowali swoje aktorskie talenty, wystawiając spektakl pt. „ A nadzieja znów wstąpi w nas”. Jak co roku temu przedsięwzięciu towarzyszyła ciężka i niekiedy mozolna praca. Uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania. Tę cudowną historię przedstawiono w niezwykłej scenerii i oryginalnych kostiumach. To właśnie dzięki pomysłowości rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły do „Betlejem” przybyli w pięknych strojach Józef i Maryja, królowie, aniołki, pastuszkowie, diabły, król Herod i jego słudzy. Aktorzy wiernie odtworzyli swoje role.

Prawdziwa szopka ze słomianym dachem, wraz z rozjaśnionym niebem, dodała spektaklowi prawdziwego uroku.

Przedstawienie uświetnione było śpiewem kolęd w wykonaniu przedszkolaków, klas I- III i szkolnego chóru . Gościem specjalnym była absolwentka naszej szkoły – Sylwia Lasota, która zaśpiewała kolędy „Gore gwiazda Jezusowi” i „ Cicha noc”. Wszystko to pomogło nam – choć na chwilę- przenieść się do tak odległych czasów i uczestniczyć w historii narodzin naszego Zbawiciela – Jezusa Chrystusa.

Po części artystycznej, dyrektor szkoły – pani Urszula Wierzbicka –  podziękowała młodym artystom i ich opiekunom za przygotowanie inscenizacji oraz złożyła wszystkim życzenia 

– Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, w imieniu całej naszej społeczności szkolnej życzę Państwu, aby ten czas spędzony z rodziną i najbliższymi był pełen zdrowia, radości i spokoju.

Życzenia mieszkańcom wsi złożyli również przybyli goście.

– Zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień, ale w spokoju i radości wśród Najbliższych. W Nowym Roku zaś życzę każdemu z Was dużo zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń – nie wszystkich, część zostawcie na kolejny rok. – życzył wszystkim wójt gminy, pan Sebastian Nowaczkiewicz.

Organizatorzy jasełek składają serdeczne podziękowania rodzicom i uczniom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w tę piękną  szkolną uroczystość.

ZPO Bolechowice

Poprzednie Nowy sprzęt dla OSP Wola Murowana

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących