Szukaj

Od kilku dni na terenie gminy Nowiny odpady komunalne odbiera inna śmieciarka, niż dotychczas. Firma EKOM, wykonawca usługi, zakupiła śmieciarkę elektryczną i to właśnie ona jeździ po ulicach gminy.

– To jest samochód marki Denis, jest w stu procentach elektryczny, o ładowności 8 ton – bez problemu jest w stanie obsłużyć każda miejscowość na terenie gminy. Ładujemy go w naszej siedzibie, gdzie mamy stację ładowania i panele fotowoltaiczne ją zasilające – wyjaśnia Mariusz Guzy z firmy EKOM. – Jest to, oczywiście, wyzwanie logistyczne, zarówno, jeśli chodzi o ładowność pojazdu, jak i konieczność zoptymalizowania przebiegu jego trasy, ale jestem przekonany, że ekologiczne działania są tego warte – podkreśla.

– To nie tylko ograniczenie hałasu i emisji zanieczyszczeń, ale z pewnością niższe koszty utrzymania – podkreśla Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Nowiny. – Zrównoważony rozwój to kierunek, jakim powinny podążać nie tylko gminy, ale przede wszystkim przedsiębiorcy. Cieszę się, że przedsiębiorca prowadzący działalność na terenie gminy dokłada starań, by być bardziej ekologicznym – dodaje.

Poprzednie Erasmus+ we włoskiej odsłonie…

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących